Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- CIR informuje:
Szef polskiego rządu rozmawiał z kanclerz Niemiec Angelą Merkel m.in. o dwustronnej współpracy gospodarczej, wspólnych projektach związanych z przemyłem obronnym oraz o jednolitym rynku i swobodzie świadczenia usług w Unii Europejskiej.
"Cieszę się, że współpraca polsko-niemiecka rozwija się w wielu obszarach" – zaznaczył Mateusz Morawiecki. Jak dodał, Polska i Niemcy mają dobre perspektywy gospodarcze i mogą być lokomotywą wzrostu oraz pozytywnych zmian w całej Unii Europejskiej.
Szef polskiego rządu podkreślił, że Polska i Niemcy mają podobne myślenie w wielu tematach związanych z jednolitym rynkiem europejskim. "Regulacje tego rynku mają służyć przede wszystkim małym i średnim przedsiębiorstwom" – powiedział premier. "Chcemy wspierać mały i średni biznes. Wierzymy, że z tego biznesu rodzą się później pozytywne zjawiska gospodarcze i społeczne" – wyjaśnił.
Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę na współpracę Polski i Niemiec w dziedzinie przemysłu obronnego. "Chodzi o szeroko rozumianą politykę obronną, a w szczególności politykę zakupów sprzętu wojskowego i tworzenia, konstruowania sprzętu wojskowego. Widzę tutaj bardzo szeroki obszar do współpracy" – powiedział szef polskiego rządu.
Polski premier i niemiecka kanclerz dyskutowali także na temat gazociągu Nord Stream 2. "Na temat Nord Stream 2 warto rozmawiać na forum Komisji Europejskiej" – zaznaczył Mateusz Morawiecki. "Nie zgadzam się z podejściem, że Nord Stream 2 to jest dywersyfikacja. To jest gaz z tego samego źródła, tylko inną drogą" – wyjaśnił. Jak podkreślił, ważne jest by jedna strona nie monopolizowała i nie dyktowała cen żadnemu krajowi Unii Europejskiej.
Odnosząc się do reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości, Mateusz Morawiecki wyjaśnił, że po zmianach będzie on dużo bardziej niezależny, obiektywny i efektywny.
Szef polskiego rządu zaprosił kanclerz Angelę Merkel na obchody 100-lecia polskiej niepodległości, które będą obchodzone w tym roku. "Zaprosiłem kanclerz Niemiec Angelę Merkel na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę – zaznaczył Mateusz Morawiecki. "To dla nas wyjątkowo istotny moment" – wyjaśnił.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ zjt/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 16.02.2018, 16:57 |
Źródło informacji | CIR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ