Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Co przeczytać jesienią? Zapowiedzi wydawnicze PIW-u

06.10.2016, 15:05aktualizacja: 06.10.2016, 15:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PIW - okładki
PIW - okładki
Zagadki kryminalne Włodzimierza Spasowicza, Biblioteka Myśli Współczesnej w dawnej szacie graficznej, najlepszy wybór z literatury światowej i wielki powrót słynnych serii. Państwowy Instytut Wydawniczy przedstawił zapowiedzi książkowe, które ukażą się jeszcze tej jesieni.

Biblioteka Myśli Współczesnej to jedna z najbardziej cenionych w Polsce serii wydawniczych. Po ponad 30 latach od powstania serii znanej jako Plus Minus Nieskończoność wydawnictwo zapowiedziało powrót do dawnej oprawy graficznej. W tej edycji ukażą się dwa tytuły: „Antropologia” Alana Barnarda (już w księgarniach) i „Muzyka popularna”. Nasłuchy i namysły Grzegorza Piotrowskiego (premiera 13 października).

„Śmierć w rzece Kura” Włodzimierza Spasowicza - kolejny zapowiadany przez PIW tytuł - to pasjonujący kryminał odkrywający zagadki carskiej Rosji. Spasowicz jako obrońca sądowy rozwiązywał niewiarygodne sprawy kryminalne. Mowy obrończe trwały po osiem godzin dziennie. Pasję erudyty łączył on z dociekliwością i wdawał się w nieprawdopodobne szczegóły obyczajowe, w tym również najdrastyczniejsze, dlatego jego mowy czyta się jak wciągający kryminał i zarazem reportaż osadzony w realiach dziewiętnastowiecznej Rosji. Premiera książki 12 października.

Wśród jesiennych zapowiedzi PIW-u znalazło się także kilka tytułów z literatury światowej. Po wydanym niedawno „Poznawaniu cierpienia” Carla Emilia Gaddy wydawnictwo zapowiada „Alfreda i Ginewrę”, powieść znakomitego poety amerykańskiego, Jamesa Schuylera, która przenosi czytelnika do świata dziecięcej wyobraźni. Pełna humoru historia pokazuje, jak dzieci naśladują i deformują, a przez to odświeżają język dorosłych.

W listopadzie w księgarniach znajdą się „Żywoty urojone i inne prozy”, tom gromadzący cztery książki wybitnego francuskiego prozaika Marcela Schwoba. Wśród zebranych tu próz są życiorysy poetów, piratów, morderców. Fikcyjne biografie, pierwsze z gatunku, którego najsłynniejszym przykładem jest „Powszechna historia nikczemności” Jorge Luisa Borgesa.

Państwowy Instytut Wydawniczy to jedno z najstarszych i najbardziej znanych wydawnictw w Polsce. W czasie 70 lat funkcjonowania oficyny ukazało się ponad 8000 książek z logo PIW. Więcej informacji o zapowiedziach na www.piw.pl.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.10.2016, 15:05
Źródło informacji Państwowy Instytut Wydawniczy
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ