Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Podczas gali odbędą się w sumie aż dwa konkursy. Najlżejszą i najbardziej wytrzymałą mieszankę betonową komponują już 10-osobowe zespoły studentów reprezentujące wszystkie uczelnie, które przystąpiły do Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże. Każdy z tych zespołów ma też dwójkę opiekunów ze swoich wydziałów. Stworzona przez nich innowacyjna kompozycja będzie na żywo badana podczas środowej gali przez specjalistów z dziedziny budownictwa w profesjonalnym laboratorium. Transmisja live z tego procesu sprawi, że emocje będą towarzyszyć uczestnikom rywalizacji do samego końca.
W drugim konkursie – indywidualnym – rywalizować będzie natomiast po jednym, wytypowanym przedstawicielu każdej z 23 uczelni biorących udział w projekcie. Wystawieni przez drużyny uczestnicy zmagań będą się musieli wykazać wiedzą m.in. z zakresu technologii produkcji betonu, budownictwa i samego projektu Grupy Górażdże.
Jest o co walczyć – trzech najlepszych uczestników konkursu indywidualnego i członkowie trzech najlepszych drużyn konkursu zespołowego dostaną wysokiej klasy sprzęt – MacBooki Air, iPady air i iPady mini firmy Apple.
Środowa gala, którą poprowadzi Piotr Bałtroczyk, a zakończy występ kabaretu Hrabi, będzie również okazją do podsumowania II edycji projektu edukacyjnego, jakim jest Uniwersytet Betonu Grupy Górażdże. To jeden z największych tego typu projektów realizowanych w Polsce, w trakcie którego studenci dwóch ostatnich lat wydziałów budownictwa mają okazję poznawać tajniki powstawania materiałów budowlanych, zarówno w Cementowni Grupy Górażdże, jak i w zakładach sześciu jej partnerów.
Najważniejsze w projekcie jest to, że prócz spotkań i prelekcji studenci biorący udział w Uniwersytecie Betonu odbywają też warsztaty i mają okazję do praktycznego wykorzystania wiedzy zdobywanej na uczelni oraz podczas projektu. Najlepszy tego przykład to właśnie konkurs na najlżejszą mieszankę betonową organizowany na finał całego przedsięwzięcia.
"Dla większości ludzi beton to szara masa, a my produkujemy 300 rodzajów betonu i kilka rodzajów cementu, i ciągle szukamy nowych rozwiązań" – podkreślił prezes zarządu spółki Górażdże Cement Andrzej Balcerek. "Przykładem takich innowacyjnych rozwiązań są ostatnie receptury opracowane w Grupie Górażdże - beton samopoziomujący się czy cement, który oczyszcza powietrze".
Zajęcia w ramach Uniwersytetu Betonu prowadzą eksperci z Centrum Technologicznego Betotech - zakładu laboratoryjno-rozwojowego należącego do Grupy Górażdże. "Pracują w nim naukowcy z tytułami doktorów, profesorów, którzy wzbogacają katalog naszych produktów oraz na co dzień wspierają naszych klientów. Doradzają, pomagają w sytuacjach kryzysowych na budowach, mają ogromną wiedzę i doświadczenie. To dzięki nim Uniwersytet Betonu ma tak wysoki poziom merytoryczny" - wyjaśnił Balcerek.
Są już namacalne efekty zajęć przeprowadzonych w ramach Uniwersytetu Betonu. Student Politechniki Gdańskiej Ariel Jabłoński zdecydował dzięki tym spotkaniom, że jego praca magisterska będzie dotyczyć właściwości mieszanek betonowych i betonu stwardniałego lekkiego, modyfikowanych dodatkami. „Wcześniej beton kojarzył mi się tylko ze skomplikowanymi wykresami i wzorami” – mówił Jabłoński. Z kolei studentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Ewa Klepacka wykorzystała badania nad dodatkami do betonu przeprowadzone w ramach Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże w swojej pracy inżynierskiej, którą obroniła już na piątkę.
Gala finałowa II edycji Uniwersytetu Betonu odbędzie się w czwartek w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu o godz. 18.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła wicepremier oraz minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.ubgg.pl
Logotypy dostępne pod adresem:
KONTAKT:
Andrzej Losor
tel. kom. +48 690 033 311
e-mail: andrzej.losor@gorazdze.pl
Źródło informacji: Grupa Górażdże
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 06.05.2014, 14:21 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |