Pobierz materiał i Publikuj za darmo
System ISOF zostanie wykorzystany do zajęć praktycznych w ramach prowadzonego przez Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. projektu edukacyjnego "Kompleksowe umiejętności - gwarantem przyszłości". Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest wyrównywanie szans oraz zmniejszenie dysproporcji w edukacji 1 200 uczniów i uczennic gorzowskich gimnazjów, ze szczególnym uwzględnieniem kluczowych dla UE kompetencji w zakresie przedsiębiorczości i ITC (technologii informacyjno-komunikacyjnych).
Warto przypomnieć, że ISOF już od dawna na poziomie szkolnictwa wyższego jest wykorzystywany w ramach ogólnopolskiego programu "ISOF dla Uczelni". Studenci zdobywają praktyczną wiedzę o zarządzaniu firmą oraz modelują i zarządzają procesami biznesowymi przy wykorzystaniu systemu ERP. W ramach programu realizują atrakcyjny program prowadzenia "wirtualnej firmy". Dzięki temu po ukończeniu nauki ich kwalifikacje staną się konkurencyjnymi na polskim i europejskim rynku pracy.
W chwili obecnej w programie uczestniczy 9 uczelni, do których należą:
- Politechnika Śląska,
- Politechnika Częstochowska,
- Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza,
- Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim,
- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wielkopolskim,
- Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu,
- Akademia Morska w Szczecinie,
- Zachodniopomorski Uniwersytet Szczeciński,
- Społeczna Akademia Nauk w Łodzi.
HEUTHES ocenia, że obecnie około 2 500 studentów korzysta w procesie dydaktycznym z dostępu w trybie SaaS do systemu ISOF. Każda uczelnia przystępująca do programu otrzymuje zdalny dostęp do pełnej funkcjonalności systemu ISOF dla studentów oraz szkolenia dla kadry naukowo-dydaktycznej. Warte podkreślenia jest, że dzięki dostępowi w trybie SaaS (Software as a Service) uczelnie muszą zapewnić studentom jedynie dostęp do komputerów z aktywnym łączem internetowym i przeglądarką internetową. Uczelnia przystępująca do programu otrzymuje zdalny dostęp do pełnej funkcjonalności systemu ERP, szkolenia dla kadry naukowo-dydaktycznej oraz dostęp do systemu szkoleń elektronicznych, po ukończeniu których studenci mogą uzyskać imienne certyfikaty wydawane przez HEUTHES i podpisane przez prowadzącego zajęcia, potwierdzające znajomość zagadnień związanych z systemami ERP.
Warto zauważyć, że program "ISOF dla Uczelni" jest indeksowany w światowym katalogu rozwiązań dla społeczeństwa informacyjnego, prowadzonym przez Międzynarodową Unię Telekomunikacyjną (ITU), agendę ONZ.
Dla uczelni zainteresowanych przystąpieniem do programu "ISOF dla Uczelni" powstała dedykowana strona: http://www.isof.pl/uczelnia.
Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 12.02.2013, 11:39 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |