Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Jarocin: O ekologii z Maciejem Orłosiem

17.05.2021, 00:20aktualizacja: 17.05.2021, 00:24

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Jarocin
Fot. UM Jarocin
Do ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskiego Centrum Recyklingu zawitała ekipa programu „Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce...". Podczas pobytu w Jarocinie nagrywała materiały do kolejnych odcinków tego ekologicznego cyklu. Gospodarzami programu są: dr Katarzyna Michniewska ekonomista środowiskowy i prezes zarządu organizacji odzysku opakowań Ekocykl oraz Maciej Orłoś - znany dziennikarz i prezenter telewizyjny.

Poszczególne odcinki programu dotyczą różnych, palących problemów środowiskowych, z którymi boryka się Polska, Europa i świat. Pomysłodawcą cyklu i autorem scenariuszy jest dr Katarzyna Michniewska – które opiera na swoim ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w branży, a poruszane problemy to zagadnienia zgłaszane przez uczestników spotkań edukacyjnych. Współprowadzącym program jest Maciej Orłoś - zaangażowany w tematy ekologiczne dziennikarz, a także prezenter telewizyjny i aktor.  

Tematyka odcinków nagrywanych w Jarocinie dotyczyła odpadów opakowaniowych i biodegradowalnych oraz ekologicznej ścieżki edukacyjnej, która znajduje się na terenie ZGO-WCR. Gospodarze programu rozmawiali z burmistrzem Jarocina Adamem Pawlickim oraz prezesem zarządu ZGO-WCR Witosławem Gibasiewiczem.

Program „Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce..." przygotowywany jest przez organizację EKOCYKL, która  edukuje dzieci, młodzież i dorosłych w kwestiach rozmaitych  problemów środowiskowych. Cykl dostępny jest na YouTube. O premierze odcinków z jarocińskimi akcentami ZGO-WCR będzie informowało na swoim profilu Facebook’u.  

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 17.05.2021, 00:20
Źródło informacji Jarocin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ