Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Konkurs #FakeHunter Challenge na razie nierozstrzygnięty

15.11.2020, 18:30aktualizacja: 15.11.2020, 19:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/M. Kmieciński - #FakeHunter Challenge, zakończenie (2)
PAP/M. Kmieciński - #FakeHunter Challenge, zakończenie (2)
Z uwagi na ogromną liczbę zgłoszeń organizowany przez PAP i GovTech konkurs #FakeHunter Challenge nie zostanie rozstrzygnięty w zaplanowanym czasie tj. o 18:30 w niedzielę 15 listopada 2020 r. Nowy termin ustalono na 20 listopada, godzinę 14:00.

Zgłoszenia do konkursu można było nadsyłać w dniach 13-15 listopada. W zmaganiach mogli wziąć udział użytkownicy internetu posługujący się językiem polskim lub angielskim, bez względu na wiek. Ich zadaniem było wyszukiwanie w internecie fake newsów, a następnie ich weryfikacja.
Konkurs składał się z czterech konkurencji:

- Polowanie na fake newsy (fake news hunt),

- Fact checking challenge,

- Popraw FakeHuntera,

- Znajdź prawdziwe źródło informacji.

Uczestnicy konkursu mogli przesyłać swoje zgłoszenia we wszystkich czterech konkurencjach. W ten sposób ich szansa na wygraną wzrastała, bo punkty się sumowały. Punkty przyznawano za: zgłoszenie nieprawdziwej informacji, przygotowanie raportu weryfikacji faktów opartego na wiarygodnych źródłach lub wskazanie źródła pochodzenia fałszywej informacji.

W #FakeHunter Challenge przewidziano atrakcyjne nagrody. Pierwsza wynosi 15 tys. zł, druga 10 tys. zł, a trzecia 5 tys. zł.

#FakeHunter Challenge to jedno z kluczowych wydarzeń odbywającego się w listopadzie GovTech Festival, czyli cyklu wydarzeń online, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Przez cały miesiąc w ramach GovTech Festival organizowane są webinaria, warsztaty i hackathony, które mają na celu przełamywanie analogowych barier, edukowanie i otwieranie społeczeństwa na nowe możliwości związane z cyfryzacją i digitalizacją. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Materiały wideo oraz zdjęcia z #FakeHunter Challenge dostępne pod adresem: https://pap-mediaroom.pl/debata/fakehunter-challenge.

Źródło informacji: PAP Mediaroom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 15.11.2020, 18:30
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ