Pobierz materiał i Publikuj za darmo
STO proponuje uczestnikom podróż w przyszłość. Zgodnie z konkursowym scenariuszem, 1 września 2030 roku polskie dzieci wrócą po wakacjach do szkoły, która jest szkołą marzeń – świetnie przygotowuje uczniów do życia w nowym, zmieniającym się świecie, a zarazem jest atrakcyjnym miejscem pracy dla nauczycieli i studentów.
W swoich esejach uczestnicy muszą wyjaśnić, w jaki sposób polska szkoła przeszła taką metamorfozę w ciągu zaledwie dekady.
„Chcemy wyzwolić w Polakach pokłady optymizmu. Zwracając uwagę na cel, jakim jest szkoła marzeń, zachęcamy do poszukiwania rozwiązań, z których skorzystają uczniowie, rodzice i nauczyciele – mówi Zygmunt Puchalski, prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego. – Konkurs #Szkoła2030 tworzy unikalną przestrzeń do prezentacji pomysłów dla edukacji. To koncept, który może rozpocząć nowy rozdział w dyskusji o polskiej szkole, inspirując do podejmowania konkretnych działań na rzecz poprawy jakości edukacji w Polsce” – dodaje.
Udział w konkursie
W konkursie może wystartować każda osoba dorosła, legitymująca się polskim obywatelstwem. Prace należy przesyłać przez formularz dostępny na stronie: www.szkola2030.pl. Pod wspomnianym adresem można także znaleźć szczegółowe informacje o konkursie.
Prace uczestników oceni Kapituła. Organizator zaprosił do niej: Małgorzatę Pomianowską (redaktor naczelną miesięcznika „Dyrektor Szkoły”), Przemysława Staronia (Nauczyciela Roku 2018), Barbarę Annę Zielonkę (polską nauczycielkę pracującą w Norwegii, finalistkę Global Teacher Prize 2018) i pracującą na Uniwersytecie Warszawskim profesor Małgorzatę Żytko (eksperta OECD w zakresie wczesnej edukacji). STO będzie w Kapitule reprezentowane przez Zygmunta Puchalskiego, dr Annę Okońską-Walkowicz (wiceprezes Zarządu Głównego STO) i Łukasza Smołkę (członka Zarządu Głównego STO).
Organizator i partnerzy konkursu
Społeczne Towarzystwo Oświatowe – organizator konkursu – to pierwsza i największa organizacja oświaty niepublicznej w Polsce. Od ponad 30 lat stowarzyszenie działa na rzecz poprawy jakości edukacji. Obecnie zrzesza ponad 150 renomowanych szkół społecznych z całego kraju.
Partnerami konkursu #Szkoła2030 są: Cortland (partner główny), ISKU i wydawnictwo edukacyjne Nowa Era.
„Od lat działamy na rzecz promowania edukacji przyszłości i podnoszenia jakości nauczania. Konsekwentnie wspieramy wydarzenia, które pozwalają realizować te cele – wyjaśnia Mariusz Kruk, menadżer ds. klientów edukacyjnych w Cortland. – Przykładem takiej inicjatywy jest konkurs #Szkoła2030, inspirujący do poszukiwania innowacji w oświacie. Jestem przekonany, że to doskonała okazja do promowania odważnych i zarazem przemyślanych rozwiązań edukacyjnych” – podsumowuje.
KONTAKT:
Tomasz Biegański
Koordynator ds. komunikacji
Społeczne Towarzystwo Oświatowe
e-mail: biuroprasowe@sto.org.pl
tel kom. +48 661 470 422
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 11.03.2019, 17:19 |
Źródło informacji | Społeczne Towarzystwo Oświatowe |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ