Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informuje:
Poszerzanie wiedzy nt. Unii Europejskiej, rola Polski podczas prezydencji w Radzie UE i rozwijanie zainteresowań plastycznych – to cele nowego konkursu dla uczniów szkół podstawowych.
Uczniowie włączeni w Prezydencję: Zadaniem uczniów i uczennic będzie opracowanie logo Prezydencji – znaku graficznego, który zdaniem młodzieży najtrafniej wyraża pozycję i rolę Polski w Unii Europejskiej. - Polska od 20 lat jest w Unii Europejskiej. Dla całego pokolenia młodych ludzi nasze członkostwo jest oczywiste i naturalne. Konkurs na dziecięce Logo prezydencji to doskonała okazja, by uruchomić wyobraźnię i kreatywnie zaprezentować swoją wizję wkładu Polski w rozwój wspólnoty – wyjaśnia Minister do spraw Unii Europejskiej Adam Szłapka.
Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów tematyką UE, rolą Polski podczas prezydencji w Radzie UE, promocją wartości europejskich oraz rozwijaniem zainteresowań plastycznych uczniów.
- Chciałabym, żeby nasza prezydencja w Radzie UE była udziałem wszystkich Polaków, stąd pomysł na konkurs na dziecięce logo. Mam nadzieję, że będzie to okazja do rozmowy o UE – dodaje Podsekretarz Stanu w KPRM, Pełnomocnik Ministra do spraw Unii Europejskiej ds. przygotowania i sprawowania przez Rzeczpospolitą Polską przewodnictwa w Radzie UE Magdalena Sobkowiak-Czarnecka.
Lekcje nt. Unii Europejskiej: 5 września Minister Barbara Nowacka wysłała do wszystkich dyrektorów szkół list, w którym namawia do wzięcia udziału w inicjatywie. - Przy tej okazji serdecznie zachęcam do prowadzenia zajęć na temat Unii Europejskiej w szkołach. Jestem przekonana, że materiały edukacyjne, które Ministerstwo Edukacji Narodowej udostępniło Państwu w czerwcu tego roku, będą stanowiły dla Państwa odpowiednią pomoc merytoryczną – podkreśliła.
Do opracowania dziecięcego loga polskiego przewodnictwa zachęcają we wspólnym nagraniu Wiceminister edukacji Joanna Mucha i Wiceminister ds. UE Magdalena Sobkowiak-Czarnecka.- Zachęcam Was bardzo gorąco: narysujcie dziecięce logo prezydencji. Przy okazji dowiecie się czegoś na temat UE – powiedziała, Sekretarz Stanu w MEN Joanna Mucha.
Konkurs będzie przebiegał w trzech etapach: szkolnym, wojewódzkim i finałowym. Etap szkolny zakończy się wyborem trzech wyróżnionych prac w każdej grupie wiekowej przekazaniem ich do właściwego kuratorium oświaty do 27 września 2024 r. Na etapie wojewódzkim, do 6 listopada 2024 r. zostaną wyłonione trzy prace konkursowe i przekazane do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, gdzie Kapituła konkursu przyzna wyróżnienia po jednej pracy w każdej kategorii wiekowej z każdego kuratorium oświaty.
Więcej informacji o inicjatywie -> „Polska na czele europejskiej rodziny” – konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych - Ministerstwo Edukacji Narodowej - Portal Gov.pl (www.gov.pl)
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ pab/ js/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 09.09.2024, 14:15 |
Źródło informacji | KPRM |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |