Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Ministerstwo Cyfryzacji informuje:
PWCyber to inicjatywa, która ma zwiększyć bezpieczeństwo cyfrowe w różnych sektorach. Dzisiaj, z okazji 5-lecia tego programu Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie z Departamentem Cyberbezpieczeństwa podsumowało czas pracy na rzecz edukacji i świadomości w obszarze cyberbezpieczeństwa. Dzięki współpracy z instytucjami oraz firmami PWCyber zrealizował szereg projektów, które znacząco przyczyniły się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa w Polsce, wprowadzając również innowacyjne narzędzia do lepszego wykrywania i reakcji na incydenty bezpieczeństwa.
"PWCyber zbudował silną sieć partnerów, w tym z sektora prywatnego, publicznego oraz organizacji non-profit. Dzięki temu możliwe było zrealizowanie licznych programów wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw, które często są najbardziej narażone na ataki cybernetyczne"– podkreślił wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.
W ciągu pięciu lat, PWCyber zrealizował szereg projektów, które przyczyniły się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa w Polsce. Współprace z różnymi instytucjami oraz firmami pozwoliły na wymianę doświadczeń i najlepszych praktyk.
"Piąta rocznica PWCyber to doskonała okazja, aby podsumować nasze dotychczasowe osiągnięcia i wyznaczyć nowe cele na przyszłość. W obliczu rosnących zagrożeń w sieci współpraca i edukacja w zakresie cyberbezpieczeństwa stają się niezwykle istotne. W 2024 roku możemy stwierdzić, że program PWCyber rozwija się prężnie, a ja zachęcam kolejne podmioty do dołączenia do niego"– powiedział wiceminister cyfryzacji Paweł Olszewski.
Działania PWCyber:
W dzisiejszych czasach technologia odgrywa kluczową rolę w codziennym życiu, dlatego bezpieczeństwo w sieci staje się dużym wyzwaniem. Wszyscy, od rządu, przez firmy, po zwykłych ludzi, mają ważną rolę w tworzeniu bezpiecznego cyfrowego świata. Podstawą działań jest identyfikacja słabości w systemach oraz dzielenie się informacjami, co pozwala na zwiększenie odporności na ataki. Strategia PWCyber wspiera nowe pomysły i projekty, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa w Polsce.
W obliczu rosnącej liczby cyberataków rozwój umiejętności oraz nowoczesnych rozwiązań jest niezbędny. Uznanie należy się partnerom i ekspertom, którzy przyczynili się do sukcesu programu PWCyber. Inicjatywa ta zbudowała silną sieć współpracy z firmami, instytucjami publicznymi oraz organizacjami non-profit, co pozwoliło na realizację wielu programów wsparcia dla przedsiębiorstw, które często są najbardziej narażone na ataki w sieci.
"Patrząc w przyszłość, PWCyber planuje rozwijać swoją działalność. W obliczu zmieniających się zagrożeń w sieci konieczna jest ciągła adaptacja i wprowadzanie innowacji. Program skupi się na rozwijaniu lokalnych ale też globalnych inicjatyw, które pomogą w tworzeniu bardziej odpornych systemów ochrony"– dodał wiceminister.
O Programie PWCyber:
PWCyber działa w oparciu o publiczną i przejrzystą współpracę, zapraszając do działania wszystkie zainteresowane strony. Cele programu są zgodne z Strategią Cyberbezpieczeństwa Polski na lata 2019–2024. Współpraca obejmuje m.in. podnoszenie umiejętności, identyfikację zagrożeń, certyfikację produktów oraz promowanie innowacyjnych rozwiązań.
Partnerzy Programu:
Program PWCyber jest złożony z 48 krajowych i międzynarodowych firm technologicznych. Łączą one siły we wspólnej walce o zwiększenie świadomości zagrożeń oraz podniesienie kompetencji w obszarze ochrony cyfrowej. Dzięki szkoleniom i warsztatom, uczestnicy programu zdobywają niezbędne umiejętności do skutecznego reagowania na ataki w cyberprzestrzeni.
Partnerami PWCyber są: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o., Cisco International Limited, Ericsson Sp. z o.o., Nokia Solutions and Networks, Krypton Polska Sp. z o.o., IBM Polska Sp. z o o., ThalesPolska Sp. z o.o., Dell Sp. z o.o. , DynaconSp.z o.o., Smartech IT Sp. z o.o., Media Sp. z o.o., Oracle Polska Sp. z o o., Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń, Polski Klaster Cyberbezpieczeństwa Sp. z o.o. Securitum Szkolenia Sp. z o. o. (Sekurak.pl), HackingDept Sp. z o.o., Fudo Security Sp. z o.o., ICSec S.A., Amazon Web Services, PROGET Sp. z o.o., Trafford IT Sp. z o.o., Integrated Solutions Sp. z o.o., SEVENET S.A., Hewlett Packard Enterprise Polska Sp. z o.o., Palo Alto Network, Microsoft Sp. z o.o., Secawa sp. zo.o., Evercom sp. z o.o., Galach Consulting sp. z o.o., Nomios Poland Sp. z o.o., Dagma sp. z o.o. ,Trecom Spółka Akcyjna” sp. k., Esecure Sp. z o.o., Stillsec sp. z o.o. sp.k., Immunity Systems Sp. z o.o., Engave S.A., Elproma Elektronika sp. z o.o., Euvic S.A., Perceptus Sp.z.o.o. oraz Google Cloud Poland sp. z o.o., Orange Polska S.A., Akamai Technologies Poland sp. z o. o., SNOK sp. z o.o., Yubico, Fortinet Inc. oraz Xopero Software S.A., PKP Informatyka spółka z o.o., Anzena sp. z o.o.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ klem/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 22.10.2024, 15:26 |
Źródło informacji | MC |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |