Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MFiPR: Dzień Polski na Wystawie Światowej EXPO w Dubaju (komunikat)

07.12.2021, 19:42aktualizacja: 07.12.2021, 19:43

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje:

Kulminacją polskiej obecności na półrocznym, największym na świecie wydarzeniu gospodarczo-promocyjnym EXPO 2020 w Dubaju jest Narodowy Dzień Polski. To okazja do wzmocnienia relacji politycznych oraz biznesowych Polski i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a także całym regionem Bliskiego Wschodu. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda uczestniczył w obchodach Narodowego Dnia Polskiego.

– Chcemy zaprezentować Polskę podczas EXPO 2020 w Dubaju jako kraj nowoczesny, budujący innowacyjną oraz opartą na wiedzy gospodarkę. Jednocześnie umiejętnie odwołujący się do swoich historycznych tradycji i czerpiący wartościowe inspiracje ze swojego wielowymiarowego potencjału kulturalnego – powiedział wiceminister Waldemar Buda podczas panelu Poland Country Briefing na EXPO 2020.

Dzień Polski przypada w roku 30-tej rocznicy otwarcia ambasady Polski w Abu Zabi. Warto przy tym podkreślić, że jednocześnie świętowany jest tydzień Złotego Jubileuszu. W tym roku przypada 50. rocznica zjednoczenia państwa: powołania do życia Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Podczas Dnia Polski na Expo 2020 w Dubaju, nasz kraj szeroko zaprezentował się międzynarodowej publiczności zwiedzającej Wystawę Światową. Wiceminister zaprosił przedstawicieli ZEA do udziału w 11. sesji Światowego Forum Miejskiego (WUF 11), która odbędzie w Katowicach, w dniach 26-30 czerwca 2022 r. pod hasłem „ Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości”. Tematem przewodnim WUF 11 będzie sprawiedliwa i zrównoważona transformacja obszarów miejskich oraz odporność miast na kryzysy, związana między innymi z globalnymi zmianami klimatycznymi oraz zagrożeniami epidemicznymi.

Pawilon Polski na Expo 2020 w Dubaju

Wystawa światowa została opóźniona o rok przez pandemię koronawirusa. Potrwa od 1 października 2021 do 31 marca 2022 roku. Na ten czas planowanych jest blisko 1000 organizowanych przez Polskę wydarzeń, a z oferty programu gospodarczego skorzysta niemal 2500 polskich firm. Kluczowym celem obecności Polski jest promocja gospodarki i rodzimego biznesu. Zaplanowano prezentacje walorów turystycznych oraz elementów kultury i sztuki. Pawilon Polski jest wykonany z ekologicznych materiałów. Odzwierciedla hasło przewodnie Polski w tegorocznej edycji wystawy światowej, które brzmi: „Kreatywność inspirowana naturą”.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ lgs/ mmu/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.12.2021, 19:42
Źródło informacji MFiPR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ