Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MFiPR: Minister K. Pełczyńska-Nałęcz: 20 lat korzyści z obecności Polski w UE to także zasługa organizacji pozarządowych (komunikat)

19.04.2024, 17:04aktualizacja: 22.04.2024, 09:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje:

Wdrażanie i inwestowanie funduszy unijnych, przyszłość polityki rozwojowej i obecność Polski w UE w najbliższych latach stanowiły główne tematy Stałej Konferencji ds. Europejskich OFOP. W wydarzeniu uczestniczyła minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz oraz przedstawiciele organizacji społeczeństwa obywatelskiego.

- Za kilka dni będziemy świętować 20 lat Polski w UE. To 20 lat wdrażania i inwestowania funduszy europejskich. Bardzo ważną rolę odgrywa w tym procesie polski rząd i samorządy, ale organizacje pozarządowe też mają w tym swój udział. To również one nadzorują i realizują projekty oraz wskazują, w jakim kierunku powinna zmierzać polityka rozwojowa i nasza obecność w UE w przyszłości – powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz na inauguracji Stałej Konferencji ds. Europejskich OFOP.

- Nie ma funduszy europejskich bez Unii Europejskiej, ale nie ma też Unii bez funduszy – dodała szefowa MFiPR. Podkreśliła, że nie da się skutecznie prowadzić procesu przygotowywania, wdrażania i ewaluacji środków europejskich bez wsparcia różnych partnerów, w tym organizacji społeczeństwa obywatelskiego.

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych (OFOP) – to działający od 2003 r. związek stowarzyszeń. Zrzesza ponad 130 organizacji pozarządowych, w tym również federacje regionalne i branżowe oraz organizacje o strukturze oddziałowej z całej Polski.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ klem/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.04.2024, 17:04
Źródło informacji MFiPR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ