Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MFIPR: Podsumowujemy konsultacje społeczne programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (komunikat)

14.09.2021, 16:03aktualizacja: 14.09.2021, 16:04

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje:

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) zakończyło konsultacje społeczne programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS). 28 września odbędzie się konferencja podsumowująca, na której zaprezentujemy uwagi, postulaty i wnioski zgłoszone podczas konsultacji. Przedstawimy również główne zmiany, jakie zostaną wprowadzone w kolejnej wersji FERS.

– Dzięki konsultacjom społecznym mogliśmy dostosować założenia i pomysły, które zaprezentowaliśmy w pierwszej wersji programu, z państwa oczekiwaniami i potrzebami. Praca, edukacja, zdrowie oraz dostępność – to główne obszary działania programu FERS. Budżet Programu to ponad 4 miliardy euro – mówiła wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Od 9 lipca, czyli czasu zakończenia konsultacji publicznych, eksperci z MFiPR intensywnie pracowali nad rozpatrzeniem wszystkich zgłoszonych uwag. W prace były zaangażowane również inne resorty i instytucje. W ramach licznych spotkań i konsultacji zdołaliśmy przeanalizować każdą z blisko 750 uwag zgłoszonych przez ponad 130 instytucji. Na ich podstawie wprowadziliśmy korekty w projekcie Programu.

– Warto podkreślić, że równolegle prowadzimy dialog z Komisją Europejską, która również przedstawiła nam swoją wstępną opinię na temat założeń programu FERS. W konferencji podsumowującej konsultacje wezmą udział również przedstawiciele Komisji Europejskiej – zaznacza wiceminister Jarosińska-Jedynak.

Aby wziąć udział w konferencji wypełnij formularz dostępny na stronie Konsultacje Społeczne Programu.

Konferencja odbędzie się w formule on-line. Będzie tłumaczona na język migowy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ aop/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 14.09.2021, 16:03
Źródło informacji mfipr
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ