Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MFiPR: Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich zapewnia skuteczną realizację programów krajowych finansowanych z polityki spójności (komunikat)

28.04.2021, 18:54aktualizacja: 29.04.2021, 09:17

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MFiPR informuje:

Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich (PTFE) zapewnia skuteczną realizację programów krajowych finansowanych z polityki spójności. Zapraszamy na wysłuchanie programu na nową perspektywę budżetową 2021-2027. Konsultacje społeczne PTFE trwały od 16 marca do 19 kwietnia.

"Pieniądze z polityki spójności w połączeniu ze środkami krajowymi zainwestujemy między innymi w rozwój infrastruktury i ochronę środowiska, powiększanie kapitału ludzkiego, budowanie kompetencji cyfrowych czy wsparcie makroregionu Polski Wschodniej" - mówi wiceminister Waldemar Buda.

Konsultacje Pomocy Technicznej - programu wspierającego wykorzystanie Funduszy Europejskich przez Polskę - mają służyć efektywnemu wykorzystaniu środków pomocy.

"Można powiedzieć, że Pomoc Techniczna tworzy zaplecze umożliwiające efektywne korzystanie z tych środków instytucjom, organizacjom, przedsiębiorstwom. Staraliśmy się stworzyć program, który jest elastyczny, dostosowany do potrzeb i pozwoli szybko reagować na zmieniające się warunki podczas kilkuletniego procesu wdrażania Funduszy Europejskich" - dodaje wiceminister Buda.

W czasie konsultacji otrzymaliśmy 100 opinii o projekcie. Za pomocą formularza elektronicznego na portalu Funduszy Europejskich wpłynęły 52 stanowiska, innymi kanałami (pisma i e-maile) dostaliśmy 25 wystąpień, a kolejne 23 opinie zostały zgłoszone podczas konferencji konsultacyjnej.

Wysłuchania publiczne

Fundacja Stocznia i Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej organizują wysłuchania publiczne dla poszczególnych programów. Harmonogram wysłuchań i szczegółowe informacje można znaleźć na stronie https://www.wysluchania-nowaperspektywa.pl/.

Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich

Wsparcie PTFE obejmuje nim między innymi:

• upowszechnianie nowoczesnych metod zarządzania kadrami w administracji odpowiedzialnej za wdrażanie funduszy unijnych,

• zwiększenie zdolności administracyjnych tych instytucji oraz beneficjentów,

• szkolenia dla podmiotów korzystających z Funduszy Europejskich,

• rozwój i utrzymanie krajowego systemu informatycznego umożliwiającego aplikowanie i rozliczanie projektów finansowanych z funduszy

• działania informacyjno-promocyjne zwiększające wiedzę o Funduszach Europejskich w Polsce.

Budżet programu na lata 2021-2027 wyniesie 550 milionów euro.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ewes/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.04.2021, 18:54
Źródło informacji MFiPR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ