Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MFiPR: Ruszyły już pierwsze konkursy na projekty w programie Interreg Czechy-Polska (komunikat)

19.12.2022, 18:35aktualizacja: 19.12.2022, 18:36

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje:

15 grudnia 2022 r. wystartowały pierwsze nabory wniosków o dofinansowanie z programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Do rozdysponowania jest 53,4 mln euro z EFRR. Największa część z tej puli, tj. 35 mln euro, jest przeznaczona na współpracę podmiotów działających w obszarze turystyki.

- Po intensywnym czasie przygotowań rozpoczynamy wdrażanie kolejnej edycji programu Interreg na polsko-czeskiej granicy. Na realizację partnerskich przedsięwzięć z Czechami jest do rozdysponowania ponad 53 mln euro. Kibicujemy wszystkim projektom, które przyczynią się do dalszego rozwoju gospodarczego, wzmocnią współpracę transgraniczną oraz integrację regionów i społeczeństw z obu stron granicy – powiedział minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

Unijne pieniądze będzie można przeznaczyć na:

§ systemowe rozwiązania w dziedzinie ratownictwa i środowiska,

§ zrównoważony rozwój turystyki,

§ modernizację transgranicznych mostów drogowych,

§ działania na rzecz współpracy pomiędzy instytucjami publicznymi oraz mieszkańcami polsko-czeskiego pogranicza.

Ogłoszenia o naborach są dostępne pod poniższym linkiem:

https://cz-pl.eu/pl/blog/5/oglaszamy-pierwsze-nabory

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ lgs/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.12.2022, 18:35
Źródło informacji MFiPR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.