Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MKiDN informuje:
50 autorów wniosków stypendialnych – spośród 856 nadesłanych w I etapie konkursu na stworzenie scenariusza filmu fabularnego z zakresu historii Polski – przeszło do II etapu konkursu. Finaliści otrzymają stypendium w wysokości 3 tys. zł brutto z przeznaczeniem na stworzenie treatmentu scenariusza filmu.
Jury konkursu stypendialnego, pod przewodnictwem scenarzysty, Jarosława Sokoła, obradowało 26 października br. w siedzibie Narodowego Centrum Kultury. Po merytorycznej dyskusji i licznych głosowaniach jurorzy wybrali 50 wniosków spełniających wysokie kryteria poznawcze (historyczne) i artystyczne.
Wybrane projekty zostały przedstawione do oceny i zatwierdzenia Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 2 listopada br. wicepremier prof. Piotr Gliński zatwierdził otrzymaną listę 50 autorów wniosków stypendialnych.
II etap konkursu scenariuszowego
Teraz przed finalistami I etapu konkursu kolejne zadanie - stworzenie zarysu scenariusza filmu. W drugim etapie konkursu, spośród stworzonych treatmentów wyłonionych zostanie do 5 stypendystów, którzy otrzymają stypendium w wysokości 50 tys. zł brutto z przeznaczeniem na stworzenie, w oparciu o przedstawiony wcześniej zarys, pełnego scenariusza filmu.
Stypendia przyznawane są decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na podstawie rekomendacji komisji. Decyzja o przyznaniu stypendium w drugim etapie konkursu zapadnie do 30 stycznia 2017 r.
Skład jury: Jarosław Sokół (przewodniczący), Remigiusz Włast-Matuszak (sekretarz), Joanna Kos-Krauze, dr Matusz Werner, Rafał Wieczyński, Piotr Gociek, Piotr Dzięcioł, Dariusz Wieromiejczyk i prof. Wojciech Roszkowski.
Konkurs stypendialny na stworzenie scenariusza filmu fabularnego z zakresu historii Polski został ogłoszony w lipcu br. Jego organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w imieniu którego czynności związane z konkursem prowadzi Narodowe Centrum Kultury.
Lista 50 osób z I etapu konkursu stypendialnego wybranych przez jury i zatwierdzonych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (wg uzyskanych punktów od jury) :
1. Jan Komasa
2. Robert Gliński (zrzekł się stypendium)
3. Joanna Siedlecka
4. Jarosław Szoda
5. Wojciech Biedroń
6. Piotr Wroński
7. Tomasz Kamiński
8. Jacek Inglot
9. Joanna Didik
10. Grzegorz Królikiewicz
11. Jacek Kramarski
12. Marta Dzido
13. Tadeusz Michrowski
14. Klaudiusz Kuś
15. Michał Konarski
16. Jędrzej Napiecek
17. Jacek Raginis-Królikiewicz
18. Bolesław Pawica
19. Piotr Flisiuk
20. Sebastian Reńca
21. Piotr Staszczyk
22. Andrzej Barański
23. Andrzej Gołda
24. Marek Ławrynowicz
25. Piotr Andrejew
26. Włodzimierz Rosowski
27. Piotr Samolewicz
28. Włodzimierz Antkowiak
29. Magdalena Merk
30. Wojciech Lepianka
31. Marcin Tyszkiewicz
32. Olaf Olszewski
33. Bartosz Paduch
34. Mirosław Orzechowski
35. Agnieszka Molenda
36. Tomasz Klimala
37. Jacek Kowalski
38. Antoni Heba
39. Paulina Skibińska
40. Michał Drzewiecki
41. Jacek Gatner
42. Paweł Furman
43. Mirosław Jasiński
44. Ewa Bulanda
45. Andrzej Kęcki
46. Krzysztof Szwed
47. Bartosz Warwas
48. Mariusz Ciszewski
49. Jacek Komuda
50. Michał Mróz
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ ksi/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 02.11.2016, 19:29 |
Źródło informacji | MKiDN |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |