Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MNiSW: wsparcie dla studentów w międzynarodowych zmaganiach – ruszył projekt „Najlepsi z najlepszych!”(komunikat)

20.10.2015, 11:43aktualizacja: 20.10.2015, 11:43

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MNiSW informuje:

Polscy studenci bior±cy udział w międzynarodowych zawodach i konkursach otrzymaj± wsparcie finansowe. Dzięki otwartemu dzisiaj projektowi „Najlepsi z najlepszych!” wybitni młodzi naukowcy dostan± dofinansowanie na pokrycie kosztów swojego uczestnictwa w rywalizacji.

Minister nauki i Pieni±dze z projektu „Najlepsi z najlepszych!” wybitni studenci mogą przeznaczyć m.in. na związane z konkursami podróże i noclegi, na opłaty za konkursy i zawody. Mogą one też zostać wydane na zakup materiałów i drobnej aparatury niezbędnych do przygotowania projektu, z którym rywalizują na arenie międzynarodowej, czy na warsztaty, szkolenia i spotkania przygotowuj±ce do udziału w zmaganiach.

– Kariery młodych badaczy i badaczek mogą się rozwijać głównie dzięki zaangażowaniu w światową naukę i międzynarodowe badania – stwierdza minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Lena Kolarska-Bobińska – Macie możliwości, których nie miały poprzednie pokolenia: pracy w międzynarodowych zespołach, wyjazdów na konferencje zagraniczne, zdobywania stypendiów i grantów w największych programach badawczych Europy, takich jak Horyzont 2020. Korzystajcie z otwarcia polskiej nauki na świat – zwraca się do młodych naukowców minister nauki.

W projekcie wyróżnionych zostanie co najmniej 50 studentów. Ł±cznie w ramach „Najlepszych z najlepszych!” rozdysponowane zostanie prawie 8 mln zł.

O przyznanie środków finansowych może ubiegać się uczelnia, w której studiuje wybitnie uzdolniony student lub tworz±cy zespół studenci. Wartość projektu indywidualnego nie może przekroczyć 100 tys. zł, a zespołowego – 400 tys. Oferty można składać do 11 grudnia.

„Najlepsi z najlepszych!” to kontynuacja programu MNiSW „Generacja Przyszłości”. Laureaci programu mog± pochwalić się wieloma sukcesami. Wśród uhonorowanych s± m.in. konstruktorzy łazika marsjańskiego Hyperion z Politechniki Białostockiej, który wygrał prestiżowy konkurs University Rover Challenge w USA dwa lata z rzędu – w roku 2013 i 2014 oraz studenci z Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy stanęli na podium 37. Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym (ACM ICPC) w 2013 r.

W ramach dwóch edycji „Generacji Przyszłości” nagrodzono w sumie 59 projektów realizowanych na 29 uczelniach.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ mkz/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.10.2015, 11:43
Źródło informacji MNiSW
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ