Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MON: Certyfikaty dla absolwentów klas wojskowych (komunikat)

25.04.2021, 13:10aktualizacja: 25.04.2021, 13:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej informuje:

26 kwietnia br. (poniedziałek) o godz. 12:00 w Warszawie, Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, wręczy uczniom klas wojskowych certyfikaty zakończenia edukacji wojskowej, umożliwiające uzyskanie dodatkowych punktów w procesie rekrutacji na uczelnie wojskowe i odbycie skróconej służby przygotowawczej.

Spotkanie z przedstawicielami szkół odbędzie się w formule wideokonferencji.

Planujemy wystąpienie szefa MON.

W całym kraju 3,5 tys. kadetów otrzyma certyfikaty potwierdzające ukończenie edukacji wojskowej, umożliwiające zyskanie dodatkowych punktów w procesie rekrutacji na uczelnie wojskowe i odbycie skróconej służby przygotowawczej. Po ukończeniu skróconej służby przygotowawczej kadeci zostaną żołnierzami rezerwy i będą mogli rozpocząć starania o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej.

Od 2017 roku MON wspiera działanie klas wojskowych m.in. poprzez dwa programy: Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe i Oddziały Przygotowania Wojskowego. We wszystkich programach uczestniczy blisko 11 tys. uczniów uczących się w 440 klasach w 185 szkołach w całej Polsce. Uczniowie i szkoły otrzymują wsparcie merytoryczne i finansowe z MON w ramach dotacji celowej, gdzie MON pokrywa 80 % kosztów.

Od nowego roku szkolnego zostanie uruchomionych kolejnych 20 nowych oddziałów przygotowania wojskowego. Łącznie takich klas będzie 150 w całym kraju. Ponadto, od września 2021 roku ruszy program „CYBER.MIL z klasą” dla 16 szkół.

Z uwagi na sytuację epidemiczną, obsługa medialna została ograniczona. Sygnał wszystkim mediom zostanie udostępniony przez Telewizję Polską.

Informacji nt. obsługi medialnej udziela Dagmara Jarosławska, Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej, tel. 601 388 988.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ gb/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 25.04.2021, 13:10
Źródło informacji MON
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ