Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MR: ruszyły konsultacje społeczne projektu programu Polska-Rosja 2014-2020 (komunikat)

09.05.2016, 13:26aktualizacja: 09.05.2016, 13:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MR informuje:

Do 10 czerwca br. czekamy na opinie i uwagi do projektu programu Polska-Rosja 2014-2020 oraz do prognozy jego oddziaływania na środowisko. Przewidywany budżet programu to 61,3 mln euro – 41,3 mln euro z funduszy Unii Europejskiej i 20 mln euro ze środków Federacji Rosyjskiej.

Konsultacje są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, w tym przedstawicieli samorządów, partnerów społeczno-gospodarczych, administracji rządowej, organizacji pozarządowych, środowisk akademickich.

Opinie i uwagi można zgłaszać do 10 czerwca 2016 r. poprzez formularz dostępny na stronie Ministerstwa Rozwoju pod linkiem https://konsultacje.mrr.gov.pl/. Wszystkie zostaną rozpatrzone w toku prac nad ostateczną wersją programu, która powstanie do końca czerwca.

Z projektami dokumentów można zapoznać się na stronie Europejskiej Współpracy Terytorialnej http://www.ewt.gov.pl/strony/wiadomosci/konsultacje-publiczne-projektu-programu-wspolpracy-transgranicznej-europejskiego-instrumentu-sasiedztwa-polska-rosja-2014-2020/

Program Polska-Rosja – podstawowe informacje

Projekty realizowane z funduszy programu muszą wpisywać się w jeden z czterech celów tematycznych:

- promocja kultury lokalnej i zachowanie dziedzictwa historycznego;

- ochrona środowiska, przeciwdziałanie oraz adaptacje do zmian klimatu;

- poprawa dostępności regionów, rozwój trwałego i odpornego na klimat transportu oraz sieci i systemów komunikacyjnych;

- promocja zarządzania granicami oraz zarządzanie bezpieczeństwem, mobilnością i migracjami.

Obszar główny wsparcia programu będzie obejmował:

- po stronie polskiej podregiony: gdański, trójmiejski, starogardzki, elbląski, olsztyński, ełcki i suwalski;

- po stronie rosyjskiej: Obwód Kaliningradzki.

Dodatkowo po stronie polskiej, jako tzw. obszar przyległy, w programie będą uczestniczyć podregiony: słupski i białostocki.

Instytucje programowe

Instytucją Zarządzającą będzie Ministerstwo Rozwoju, które wraz z rosyjskim Ministerstwem Rozwoju Gospodarczego, będzie pełnić też funkcję Instytucji Krajowych.

Podobnie jak w innych programach transgranicznych zarządzanych przez Polskę, Wspólny Sekretariat Techniczny zostanie zlokalizowany na obszarze ich wsparcia. W przypadku programu Polska-Rosja, będzie to Olsztyn. W Obwodzie Kaliningradzkim działać będzie filia Sekretariatu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ pd/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 09.05.2016, 13:26
Źródło informacji MR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ