Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ: komunikat dot. reparacji wojennych od Niemiec (komunikat)

15.02.2024, 20:49aktualizacja: 16.02.2024, 11:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSZ informuje:

W związku z pojawiającymi się w części mediów informacjami, że minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zrezygnował ze starań o reparacje wojenne od Niemiec, a także pytaniami w tej sprawie ze strony Telewizji „Republika” przedstawiamy stanowisko MSZ w tej sprawie z czasów rządu koalicji Prawa i Sprawiedliwości, Samoobrony oraz Ligi Polskich Rodzin.

Tekst dokumentu z archiwum MSZ.

Według doniesień medialnych minister Anna Fotyga w 2022 roku twierdziła, że to pismo zostało jej „być może podłożone”.

Paweł Wroński

Rzecznik Prasowy MSZ

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/komunikat-msz23 

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP w likwidacji jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ oloz/ mhr/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.02.2024, 20:49
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ