Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSZ informuje:
– Ze wszech miar warto przeprowadzić pogłębioną analizę możliwości wprowadzenia w Polsce generalnego środka odwoławczego dla osób skarżących się na naruszenie Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności – podkreślił wiceminister Aleksander Stępkowski otwierając konferencję „Europejski Trybunał Praw Człowieka w dobie przemian”.
– Tego typu środek odwoławczy nie tylko ograniczyłby liczbę spraw wpływających do Trybunału, ale również zapewniłby stosowanie Konwencji w sposób lepiej uwzględniający specyfikę warunków polskich – dodał wiceminister. Zaprezentował przy tym aktualny stan procesu reformy Trybunału z uwzględnieniem najnowszego raportu Rady Europy na temat długoterminowej przyszłości systemu Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Wiceminister Stępkowski podkreślił także, że w trakcie dyskusji nad reformą Rady Europy słusznie wskazuje się na szczególne znaczenie zasady subsydiarności. Zasada ta zakłada, że w pierwszej kolejności zapewnienie przestrzegania praw człowieka jest rolą państw.
Spotkanie odbywające się pod patronatem Ministra Spraw Zagranicznych organizuje w dniach 2-3 czerwca Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Konferencja stanowi trzecią edycję z cyklu organizowanych z inicjatywy Katedry Praw Człowieka i Prawa Europejskiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Inicjatywa ta ma korzenie w konferencji zorganizowanej w 2014 r. z okazji jubileuszu 70-lecia Profesora Tadeusza Jasudowicza.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)
kom/ ksi/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 02.06.2016, 21:17 |
Źródło informacji | MSZ |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |