Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Do września 2022 r. 65 stypendystów, wyłonionych spośród ponad 300 studentów zgłoszonych do Jubileuszowego Programu Stypendialnego 65 na 65, otrzyma w comiesięcznych transzach 18 tys. zł brutto. Środki mogą być przeznaczone na dalszy rozwój i pogłębianie zainteresowań naukowych: m.in. kursy, zakup sprzętu lub oprogramowania, podręczników, opłaty rekrutacyjne, konkursowe czy konferencyjne.
„Mieliśmy przyjemność wręczyć stypendia 65 wybitnym, młodym, uzdolnionym, pełnym pasji ludziom, studentom kierunków ścisłych, informatycznych, technologicznych – tych, które będą stanowić o naszej przyszłości, będą budować potencjał całego społeczeństwa, jak i kraju” – powiedział Olgierd Cieślik.
Całkowita wartość Jubileuszowego Programu Stypendialnego 65 na 65, objętego patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki, wynosi 1,7 mln zł. Oprócz stypendiów dla nagrodzonych studentów przewidziano także udział w wydarzeniach i projektach edukacyjno-społecznych organizowanych przez Totalizator Sportowy oraz Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej. Dodatkowo 10 uczestników programu otrzyma ofertę 3-miesięcznego płatnego stażu w Totalizatorze Sportowym.
„Chcemy przez ten rok ich wspierać po to, żeby mogli się poznawać i realizować swoje pasje. Mamy dla nich przygotowane różne programy motywacyjne, bo Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej to nie tylko nauka, ale również sport i kultura” – podkreśliła Anna Kukla, prezes Fundacji.
Jubileuszowy Program Stypendialny 65 na 65 to drugi program stypendialny realizowany przez Fundację LOTTO, która w 2018 r. prowadziła, w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, program stypendialny „100 na 100”. Stypendia trafiły do 100 młodych osób, wyróżniających się aktywną postawą społeczną i osiągnięciami w nauce, spośród których 2 studentów zostało również laureatami programu „65 na 65”.
„Udział w programie >>100 na 100<< dał mi możliwość, po pierwsze, poznania 99 innych studentów, z którymi do tej pory mam kontakt, trzymamy się razem, mieliśmy kilka projektów, które wspólnie wyrosły z tego stypendium. Poza tym mogłem zainwestować w sprzęt komputerowy” – powiedział Maciej Piskorz, student na kierunku Big Data i Analiza Danych w Szkole Głównej Handlowej, który środki ze stypendium w programie „65 na 65” zamierza przeznaczyć na rozwój software’u, m.in. zakup oprogramowania do modelowania 3D.
„Fundacja LOTTO wspiera młodych naukowców, by mogli rozwijać swoje talenty. To bardzo ważne, żeby mogli się na tym skoncentrować, bo jeśli tego wsparcia nie ma, musimy się rozpraszać innymi obowiązkami. Jeżeli ktoś ma talent, powinien skupić się na tym, co robi najlepiej” – ocenił Andrzej Bargiel, skialpinista i himalaista, ambasador marki LOTTO.
Andrzej Bargiel w swojej karierze zrealizował śmiałe projekty m.in. zjazd na nartach z K2 i innych ośmiotysięczników w Himalajach. Skialpinista jest zdania, że podstawą sukcesu w każdej dziedzinie jest pasja i konsekwencja w jej realizowaniu.
„Nie myślałem o tym, że będę się tym zajmował zawodowo, będę miał jakiekolwiek benefity z tego tytułu. Po prostu chciałem to robić i to było najważniejsze” – powiedział.
Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej realizuje wiele programów skierowanych do różnych grup społecznych, przede wszystkim do młodzieży i dzieci, np.: „Kumulacja aktywności” – bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży, „Sportowe wakacje z Fundacją LOTTO”, wolontariat pracowniczy czy program grantów „Patroni roku”, wspierający inne organizacje i lokalne społeczności.
Projekty Fundacji realizowane są ze środków uzyskanych od fundatora – Totalizatora Sportowego, a także dzięki dotacjom z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Szczegółowe informacje na temat Jubileuszowego Programu Stypendialnego 65 na 65, w tym listę stypendystów, można znaleźć na stronie Fundacji LOTTO.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 21.10.2021, 06:00 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ