Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Oddano do użytku nowy most nad Wartą w Rogalinku

12.12.2022, 14:00aktualizacja: 12.12.2022, 14:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Uroczyste otwarcie mostu w Rogalinku; fot. UMWW
Uroczyste otwarcie mostu w Rogalinku; fot. UMWW
Oddano do użytku nowy most przez Wartę w Rogalinku (woj. wielkopolskie) przy drodze wojewódzkiej nr 431 na trasie między Mosiną i Kórnikiem. Inwestycję w ponad 80 proc. sfinansowano z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Pięcioprzęsłowa przeprawa przez Wartę w Rogalinku jest zlokalizowana w otulinie Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz w obszarze Natura 2000. Jej budowa rozpoczęła się we wrześniu 2020 roku. Na początku lipca 2022 roku most oddano w ograniczonym zakresie do ruchu i równolegle z pracami wykończeniowymi przystąpiono do rozbiórki starej przeprawy.

Obecnie przez most wraz z dojazdami prowadzi jezdnia o szerokości 7 m i długości blisko 800 m wraz ze ścieżką pieszo-rowerową po obu stronach.

Inwestycja kosztowała ponad 61 milionów złotych, z czego 50,4 miliona złotych wyniosło dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

„Staramy się regularnie poprawiać jakość naszych dróg w całym regionie. Tylko w przyszłorocznym budżecie na inwestycje drogowe chcemy przeznaczyć około 470 mln zł” – mówi Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Na przyszły rok zaplanowano między innymi dalsze prace na budowie obwodnicy Gostynia w ciągu drogi wojewódzkiej nr 434, rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 441 na terenie gminy Miłosław czy budowę obwodnic Rogoźna, Kościana i Szamotuł. Marszałkowskie inwestycje będą wsparte funduszami Unii Europejskiej i rządowymi.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.12.2022, 14:00
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ