Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Opieka zdrowotna na Warmii i Mazurach z dodatkowym wsparciem europejskim

15.03.2023, 15:00aktualizacja: 15.03.2023, 15:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Fot. UM Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Urząd Marszałkowski województwa warmińsko-mazurskiego poinformował o podziale dodatkowych środków europejskich na ochronę zdrowia. W sumie zostanie sfinansowanych 40 projektów na łączną kwotę ponad 40 mln zł.

Pieniądze na sfinansowanie zadań z zakresu ochrony zdrowia pochodzą z dodatkowej osi priorytetowej, wygospodarowanej w odpowiedzi na pandemię wirusa Sar-Cov-2 (COVID-19). Są przeznaczone na zabezpieczenie pracowników i firm oraz dostosowanie działalności gospodarczej do funkcjonowania w okresie zwiększonego zagrożenia w obszarze zdrowia. 

„To specjalna inicjatywa nazywana REACT-EU, u nas skorzysta z niej w sumie 40 podmiotów, a przyznane dofinansowanie - 40,5 mln zł - trafi do przychodni, szpitali powiatowych i regionalnych” - powiedział marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Marszałek przypomniał, że był to ostatni konkurs w dziedzinie ochrony zdrowia w tej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Dodał też, że samorząd województwa jest gotowy do startu z nowym programem - Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur na lata 2021-2027.

W ostatniej transzy dofinansowania wsparcie uzyskało 17 podmiotów na łączną kwotę 3,6 mln zł na podstawową opiekę medyczną oraz ambulatoryjna opiekę specjalistyczną i rehabilitacje leczniczą. 15 podmiotów wykonujących działalność leczniczą, które realizują stacjonarne i całodobowe świadczenie zdrowotne dla mieszkańców przynajmniej jednego powiatu otrzymało dofinansowanie na łączną kwotę 19,8 mln zł. Ponad 17 mln zł trafiło do ośmiu ponadpowiatowych ośrodków specjalistycznych. 

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.03.2023, 15:00
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ