Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Pani Inżynier w Pracy - EDC startuje z drugą edycją Akademii EDC, dbając o rozwój kobiet w branży technologicznej

05.03.2018, 16:48aktualizacja: 05.03.2018, 16:48

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Engineering Design Center (2)
Engineering Design Center (2)
Ruszyła rekrutacja do programu Pani Inżynier w Pracy: Akademia EDC. Jest to cykl czterech bezpłatnych szkoleń technicznych i biznesowych dla studentek i absolwentek studiów technicznych, planujących wkroczyć na rynek pracy.

Warsztaty organizowane są przez Engineering Design Center (EDC) skupiające pracowników amerykańskiej firmy GE oraz polskiego Instytutu Lotnictwa. W trakcie warsztatów uczestniczki dowiedzą się jak najlepiej zaprezentować się na rozmowie rekrutacyjnej, rozwiną swoją wiedzę z zakresu technologii w przemyśle oraz poznają specyfikę pracy w jednym z największych centrów inżynieryjnych w Europie. Miejscem spotkań będzie siedziba Engineering Design Center przy alei Krakowskiej 110/114 w Warszawie.

Dlaczego Akademia EDC jest skierowana wyłącznie do kobiet? Organizatorzy wierzą, że różnorodność pracowników oraz przychylne środowisko pracy zapewniają rozwój, innowacyjność i konkurencyjność. Pani Inżynier w Pracy jest inicjatywą, która ma na celu promocję technicznych kierunków studiów oraz zawodu inżyniera wśród kobiet, w branżach do tej pory uznawanych za typowo męskie. Organizatorzy liczą na to, że uda im się zachęcić więcej kobiet do wybierania studiów technicznych i poszukiwania pracy w branży inżynieryjnej.

Co dokładnie przewidziane jest w programie? Uczestniczki będą mogły sprawdzić się w wielu zawodowych obszarach, m. in. dotyczących technologii cyfrowych w dzisiejszym przemyśle oraz w sztuce autoprezentacji, a także spróbować swoich sił podczas praktycznych ćwiczeń biznesowych. Poznają również specyfikę pracy w warszawskim centrum inżynieryjnym Engineering Design Center, które jest wspólnym przedsięwzięciem firmy GE oraz Instytutu Lotnictwa. Inżynierowie z EDC tworzą przełomowe rozwiązania w lotnictwie, energetyce, przemyśle naftowym oraz w obszarze najnowocześniejszych technologii cyfrowych. Akademia EDC będzie doskonałą okazją do tego, by lepiej poznać siebie w roli potencjalnego pracownika oraz by w przyszłości świadomie kierować swoją karierą.

Informacje o programie, daty warsztatów oraz formularz aplikacyjny są dostępne na stronie: www.edc.pl/akademia. Zapisy potrwają do 31 marca 2018.

KONTAKT:

Bogumiła Marczyńska

tel. kom. +48 695 215 705

e-mail: bogumila.marczynska@ge.com

-

Ewelina Wojtczak

tel. kom. +48 514 967 033

e-mail: ewelina1.wojtczak@ge.com

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 05.03.2018, 16:48
Źródło informacji Instytut Lotnictwa
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.