Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- PK informuje:
Prokuratura Okręgowa w Opolu prowadzi wspólnie z funkcjonariuszami z opolskiego zarządu CBŚP dwa śledztwa, w toku których zlikwidowano laboratorium narkotyków syntetycznych, dwie planacje konopi oraz przejęto duże ilości amfetaminy.
Zlikwidowano nielegalne laboratorium amfetaminy
Z ustaleń policjantów wynikało, że 42-letni Mariusz G. może być zamieszany w produkcję narkotyków. Mężczyzna postanowił produkować narkotyki, a następnie je sprzedawać. Plany niedoszłego handlarza przekreśliło wkroczenie funkcjonariuszy opolskiego CBŚP i policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu.
Nielegalne laboratorium znajdowało się w wynajmowanym mieszkaniu na terenie gminy Kołobrzeg. Podczas działań zlikwidowano laboratorium amfetaminy i zatrzymano tzw. "chemika".
Na miejscu zabezpieczono odczynniki chemiczne, pełne wyposażenie laboratorium oraz 850 gramów amfetaminy w postaci stałej i 2,3 litra płynnej, z której można wytworzyć ponad 3 kg sproszkowanej amfetaminy.
Usłyszał prokuratorskie zarzuty
Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Opolu, gdzie usłyszał zarzuty wytworzenia znacznej ilości amfetaminy, celem dalszego wprowadzenia do obrotu, czyniąc sobie z przestępczego procederu stałe źródło dochodu.
Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 15 lat.
2 plantacje marihuany w województwie dolnośląskim
Kolejną realizacja została przeprowadzona w województwie dolnośląskim. Tam zlikwidowano 2 plantacje konopi znajdujące się w wynajmowanych domach we Wrocławiu i okolicy. W specjalnych namiotach przeznaczonych do uprawy rosło 369 krzewów roślin, które były już w końcowej fazie wzrostu. Policjanci likwidując plantacje tuż przed dokonaniem zbioru, udaremnili dalsze wprowadzanie narkotyków do sprzedaży. Do sprawy zatrzymano 35-letniego mężczyznę. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że podejrzany mógł zajmować się tym procederem od 2017 roku.
Tymczasowe areszty wobec obu zatrzymanych
W obu przypadkach nadzorująca prowadzone postępowania przygotowawcze Prokuratura Okręgowa w Opolu wystąpiła z wnioskami o zastosowanie wobec podejrzanych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Opolu uwzględnił wnioski prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowania wobec obu podejrzanych na okres 3 miesięcy.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ dka/ mark/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 11.02.2019, 10:42 |
Źródło informacji | PK |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |