Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- PK informuje:
Prokuratura Rejonowa w Grójcu wspólnie z funkcjonariuszami z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzi śledztwo dotyczące wytwarzania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.
Laboratorium działało w powiecie grójeckim
W toku tego postępowania ustalono, że na terenie gminy Pniewy w powiecie grójeckim działało laboratorium, w którym wytwarzane były znaczne ilości amfetaminy. Na skutek podjętych czynności, w których brali udział również funkcjonariusze Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, na jednej z prywatnych posesji, w pomieszczeniu gospodarczym, ujawniono czynną linię produkcyjną, w której prowadzono proces syntezy zabronionej substancji.
Zabezpieczono ponad 2,6 litra amfetaminy w formie płynnej, z której można otrzymać prawie 4 kilogramy gotowego do wprowadzenia do obrotu narkotyku. Dodatkowo zabezpieczono łącznie 10 litrów czystego prekursora oraz 24 litry mieszanin reakcyjnych zawierających w swoim składzie niezbędne prekursory oraz odczynniki chemiczne służące do produkcji amfetaminy. Ze wstępnych szacunków wynika, że przy wykorzystaniu ujawnionych substancji chemicznych w ciągu kilku dni można wyprodukować kilkanaście kilogramów amfetaminy.
Grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności
Podczas działań zatrzymano dwie osoby: 64 – letniego Wacława S. oraz 53 – letniego Jacka L. Okazało się, że Wacław S. jest osobą, wobec której Sąd wydał nakaz doprowadzenia do Zakładu Karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności orzeczonej za wcześniej prowadzoną produkcję amfetaminy.
W Prokuraturze Rejonowej w Grójcu obu zatrzymanym przedstawiono zarzut produkcji narkotyków. Za produkowanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora wobec obu podejrzanych Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ nmk/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 04.06.2018, 10:59 |
Źródło informacji | PK |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |