Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Bezpieczni na drodze
Mamy świadomość, jak ważna jest forma przekazywanej wiedzy. Dlatego też specjalnie z myślą o grupie docelowej naszej akcji, przygotowaliśmy serię filmów animowanych, które w prosty i przystępny sposób pokażą m.in. jak zachować się podczas jazdy samochodem, stworzyć korytarz życia czy być widocznym na drodze w trudnych warunkach pogodowych. Pokażemy też, jak stosować jazdę na suwak oraz jakie mogą być skutki nadmiernej prędkości na drodze czy też rozkojarzenia spowodowanego używaniem telefonu komórkowego.
Filmy będą dostępne na naszej stronie internetowej (w zakładce „Edukacja”), tak aby w dowolnym momencie mogli z nich skorzystać nauczyciele czy rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dziecko-pasażer, świadome tego jak należy zachowywać się na drodze, może być później również znakomitym edukatorem dla dorosłych kierowców, których nawyki za kierownicą nie zawsze są dobre.
Filmy będą też wykorzystywane przez pracowników GDDKiA uczestniczących w wydarzeniach z zakresu BRD. Rozpoczynając od jutra, przez najbliższe kilka tygodni będziemy także regularnie publikować filmy na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter.
Wiedza dostępna
Zależy nam, aby przekazywane przez nas informacje dotarły do wszystkich zainteresowanych osób. Dlatego też zadbaliśmy o to, aby mogły z nich skorzystać również osoby niesłyszące. Każdy film edukacyjny przygotowaliśmy z tłumaczeniem na język migowy.
Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję, korzystania z materiałów i ich szerokiego udostępniania. Razem możemy poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach.
Bezpieczeństwo to nasz priorytet
Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego to jedno z głównych zadań GDDKiA. Dlatego też co roku prowadzimy kontrole stanu BRD na całej sieci dróg krajowych. Dzięki temu identyfikujemy zagrożenia i źródła zagrożeń dla użytkowników dróg, a następnie wdrażamy środki zaradcze. Nasze działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa nie tylko kierowców, ale także pieszych czy rowerzystów. W latach 2019 - 2020 wykonaliśmy ogólnopolski audyt przejść dla pieszych na drogach krajowych, którego efektem były wnioski i rekomendacje, co i jak poprawić oraz jakich błędów nie popełniać, aby na przejściach było bezpieczniej. Audyt będzie kontynuowany w kolejnych latach, a dotychczasowe rekomendacje wdrażane.
W grudniu zeszłego roku zakończyły się konsultacje publiczne Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021 - 2024, który przygotowywany jest przez Ministerstwo Infrastruktury. Ma on wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W ramach Programu na ten cel trafi 2,5 mld zł.
W ramach promowania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, regularnie organizujemy także spotkania edukacyjne dla najmłodszych. Przedszkola i szkoły zainteresowane przeprowadzeniem zajęć – stacjonarnie lub online – zapraszamy do kontaktu!
Źródło informacji: GDDKiA
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 18.01.2021, 16:29 |
Źródło informacji | GDDKiA |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |