Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Sanofi: dbałość o dobrostan pracownika to „must have” nowoczesnej firmy

08.09.2022, 13:05aktualizacja: 08.09.2022, 13:07

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Zdrowie pracowników to dla firmy korzystna inwestycja i jeden z istotnych czynników zrównoważonego rozwoju, na który stawiają nowoczesne firmy – podkreślały uczestniczki panelu dyskusyjnego „Zdrowie-Biznes-Praca”, który odbył się podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Dobre zarządzanie przedsiębiorstwem oznacza więc też dbałość o dobrą formę zatrudnionych w nim ludzi.

Przykładem firmy, która zdaje sobie sprawę z korzyści, jakie daje troska o dobry stan zdrowia pracowników jest Sanofi z branży farmaceutycznej.

„Od lat Sanofi prowadzi różne programy work-life balance, dba o dobrostan swoich pracowników” – mówi uczestnicząca dyskusji Agnieszka Grzybowska-Zalewska, prezes zarządu Sanofi w Polsce.

Jednym z takich sztandarowych programów jest tzw. Wielka Majówka.

„To dodatkowe dni wolne, które pracownik może uzyskać, jeśli w ciągu roku wykorzysta cały należny mu urlop. Zostało to stworzone po to, żeby taka osoba faktycznie odpoczęła, oderwała się od pracy i wróciła potem z nową energią na swoje stanowisko” – wyjaśnia Agnieszka Grzybowska-Zalewska.

Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym (work-life balance) jest jednym z bardzo istotnych warunków zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego osób zatrudnionych. Jak wskazywano podczas dyskusji, w Polsce ta sytuacja nie wygląda najlepiej na tle krajów Europy Zachodniej.

Ważnym elementem życia prywatnego jest czas poświęcony rodzinie. W tym celu Sanofi ustanowiło dodatkowy płatny urlop tacierzyński - 12 tygodni dla każdego pracownika, który zostaje ojcem. Może on wykorzystać urlop w ciągu pierwszego roku życia dziecka.

„Również nasz fundusz socjalny jest nakierowany na wypoczynek, na dodatkowe aktywności dla dzieci naszych pracowników” – dodaje prezeska Sanofi.

Ponadto firma daje możliwość wykonywania pracy z różnych miejsc i w wybranym przez pracownika czasie.

„Staramy się też uwolnić troszkę czasu z naszej pracy na spotkania zewnętrzne, np. w piątki staramy się nie mieć spotkań online, tak aby były przeznaczone na pracę własną, na spotkania zewnętrzne” – tłumaczy Agnieszka Grzybowska-Zalewska.

Pracownicy firmy mają też dostęp do dodatkowych świadczeń zdrowotnych i dodatkowego ubezpieczenia dla siebie i dla swoich rodzin. To ważne, gdyż zapewnia im to m.in. łatwiejszy dostęp do badań profilaktycznych, których wiele osób się obawia. Takie zachęty i wprowadzenie pewnej „mody” na profilaktykę zdrowotną połączone z edukacją mogłyby – jak wskazywały uczestniczki dyskusji – wpłynąć pozytywnie na poprawę zdrowia Polaków.

Forum Ekonomiczne odbywa się w Karpaczu w dniach 6-8 września.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 08.09.2022, 13:05
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ