Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Tegoroczne zawody startują w poniedziałek, 12 maja w południe. Rejestracja ruszyła dziś rano, punktualnie o dziewiątej. W pierwszym etapie, który rozegra się przez stronę internetową zawodów http://potyczki.mimuw.edu.pl, do rozwiązania będzie 12 zadań w pięciu rundach. Ostatnia runda kończy się w niedzielę 18 maja o północy. Dwudziestu najlepszych zawodników awansuje do finału, który odbędzie się 8 czerwca w Warszawie.
W tegorocznej edycji amatorzy programowania spróbują swoich sił w obliczeniach rozproszonych. Do dyspozycji będą mieli moc obliczeniową nawet stu komputerów. "W ten sposób uczestnicy będą mogli poczuć się jak programiści największych firm informatycznych, takich jak Google i Facebook, w których wykorzystywanie tysięcy komputerów do obliczeń jest na porządku dziennym" - tłumaczy prof. Krzysztof Diks, dyrektor Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Każdego roku Potyczki Algorytmiczne przyciągają około 2 000 uczestników, co czyni je największym polskim konkursem programistycznym. Partnerem Potyczek Algorytmicznych 2014 jest firma Google, która dla zwycięzców ufundowała urządzenia mobilne oraz ponad 300 koszulek. Na zwycięzcę zawodów czeka wysokiej klasy notebook Chromebook Pixel.
Strona zawodów: http://potyczki.mimuw.edu.pl
KONTAKT:
Jakub Łącki
e-mail: j.lacki@mimuw.edu.pl
Profil na Google+: https://plus.google.com/b/106246164952886927488/106246164952886927488/posts
Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/potyczki
Logo konkursu: http://www.mimuw.edu.pl/~jlacki/logo.png
Źródło informacji: Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 28.04.2014, 12:11 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |