Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Studenci z Polski mają okazję uczyć się od najlepszych dziennikarzy na świecie oraz laureatów Nagrody Pulitzera. Journey Journalism Bootcamp ogłasza rekrutację po raz dziewiąty

14.02.2024, 10:19aktualizacja: 14.02.2024, 12:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Bakala Foundation
Bakala Foundation
Program Journey International Summer School jest dedykowany studentom dziennikarstwa z 14 krajów świata, w tym z Polski. Młodzi adepci dziennikarstwa będą mieli okazję uczyć się od prawdziwych elit międzynarodowych mediów oraz zdobyć praktyczne umiejętności przydatne w przyszłej karierze. Intensywny, 10-dniowy program odbędzie się w sierpniu 2024 roku w stolicy Czech Pradze. Wybrani kandydaci otrzymają pełne stypendium pokrywające koszty uczestnictwa w kursie.

Bakala Foundation, założona przez Zdeněka i Michaelę Bakala, po raz dziewiąty organizuje popularną letnią szkołę dziennikarstwa. Oferuje ona przyszłym dziennikarzom możliwość zdobycia doświadczenia od profesjonalistów ze światowych mediów i agencji, takich jak CNN, „The New Yorker”, „The New York Times”, Reuters, Bloomberg i Associated Press. Wśród tegorocznych prelegentów znajdą się trzej laureaci prestiżowej Nagrody Pulitzera: Adam Entous („The New York Times”), Brenna Smith („The Baltimore Banner”) i Ben Taub („The New Yorker”).

„Chcemy dać aspirującym dziennikarzom możliwość uczenia się od światowej klasy osobistości dziennikarstwa, których w innym przypadku nie mieliby okazji spotkać - powiedziała Petra Judová, kierownik programu Journey i dodała - wierzymy, że przekazywanie przykładów dobrych praktyk ponad granicami jest jednym z kluczowych elementów drogi do wysokiej jakości, etycznego dziennikarstwa, które jest tak istotne i pożądane w dzisiejszych burzliwych czasach”.

Oprócz szeregu interesujących wykładów, uczestnicy będą pracować nad praktycznymi zadaniami i reportażami oraz zapoznają się z najnowszymi trendami w pracy dziennikarskiej. Dzięki międzynarodowemu charakterowi programu Journey, studenci będą mogli nawiązać profesjonalne kontakty i przyjaźnie z aspirującymi dziennikarzami z różnych stron świata.

Zainteresowani kandydaci mogą aplikować na stronie Bakala Foundation nie później niż do 3 kwietnia 2024 r. Aplikacje są otwarte dla aktywnych studentów dziennikarstwa lub studiów medialnych (ale także innych dyscyplin - motywacja do uprawiania dziennikarstwa jest kluczowa), którzy ukończyli co najmniej dwa semestry studiów wyższych i biegle posługują się językiem angielskim. Wybrani kandydaci nie muszą zajmować się aspektem finansowym. Dzięki stypendium od organizatora będą mieli pokryte wydatki, takie jak opłaty za kurs, podróż, zakwaterowanie i wyżywienie.

Bakala Foundation od dawna wspiera tematykę niezależnego dziennikarstwa oraz edukacji dziennikarskiej. Oprócz Letniej Szkoły Journey, organizuje również kurs Achilles Data, który szczególnie skupia się na dziennikarstwie śledczym. Studenci mają możliwość zapoznania się z pracą dziennikarza śledczego i zdobycia niezbędnych metod i procedur od doświadczonych profesjonalistów. Następnie mają szansę pracować nad własnym śledztwem pod okiem mentora w swoim ojczystym języku. Aplikacje do Achilles Data zostaną otwarte w kwietniu 2024 r., a sam kurs rozpocznie się jesienią.

Więcej informacji na temat programów Journey i Achilles Data można znaleźć na oficjalnej stronie Bakala Foundation: https://www.bakalafoundation.org/en/ 

KONTAKT:
Tereza Fialová
Junior PR Consultant
MSL Czech Republic
tel.: +420 601 354 062
e-mail: tereza.fialova@mslgroup.com 

Źródło informacji: Bakala Foundation

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 14.02.2024, 10:19
Źródło informacji Bakala Foundation
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ