Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Świętokrzyskie: za ponad 8 mln zł z UE budynki użyteczności publicznej w gm. Sobków przeszły termomodernizację

26.07.2023, 16:44aktualizacja: 26.07.2023, 16:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot.: UMWŚ
Fot.: UMWŚ
Budynki użyteczności publicznej w świętokrzyskiej gminie Sobków przejdą termomodernizację – poinformował we wtorek samorząd województwa świętokrzyskiego. Samorząd gminy otrzymał na ten cel ponad 8 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

„Inwestycje służyć będą ochronie środowiska poprzez ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza i gazów cieplarnianych oraz zastosowanie przyjaznych i energooszczędnych rozwiązań technicznych i technologicznych” – mówił Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Termomodernizacja, która przeszło 11 budynków w gminie obejmowała m.in. docieplenie ścian, wymianę okien i drzwi zewnętrznych, docieplenie stropów, wymianę grzejników i montaż pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznych. W wyniku realizacji projektu w przebudowanych budynkach ma spaść wykorzystanie energii elektrycznej, energii cieplnej oraz zmniejszyć się emisja gazów cieplarnianych.

Łączna wartość inwestycji to ponad 10,2 mln zł, dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego to ok. 8,2 mln zł, a wkład własny gminy Sobków ok. 2 mln zł.

Termomodernizacją zostały objęte: Zespół Placówek Oświatowych w Brzegach, Szkoła Podstawowa w Lipie, Szkoła Podstawowa w Miąsowej, Zespół Placówek Oświatowych w Mokrsku Dolnym, Szkoła Podstawowa w Chomentowie, Zespół Placówek Oświatowych w Korytnicy, Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sobkowie, Szkoła Podstawowa w Sobkowie, Przedszkole w Staniowicach, oraz Szkoła Podstawowa w Sokołowie Dolnym.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.07.2023, 16:44
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ