Newsletter

Polityka i społeczeństwo

W planie prac PE: paszport szczepionkowy, szybsza procedura autoryzacji szczepionek oraz zakaz rolnictwa klatkowego

12.04.2021, 12:40aktualizacja: 12.04.2021, 12:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

© European Union 2019 - Source : EP
© European Union 2019 - Source : EP
Paszport szczepionkowy, szybsza procedura autoryzacji szczepionek COVID-19 oraz zakaz rolnictwa klatkowego znalazły się w planie prac komisji Parlamentu Europejskiego w rozpoczynającym się tygodniu.

Cyfrowy zielony certyfikat (paszport szczepionkowy)

Europosłowie w komisji wolności obywatelskich (LIBE) po raz pierwszy przedyskutują z Komisją Europejską ostatnią propozycję w sprawie cyfrowego zielonego certyfikatu, który ma ułatwić podróż między państwami członkowskimi UE podczas pandemii COVID-19. Certyfikat nazywany jest też paszportem szczepionkowym. Eurodeputowani omówią również konsekwencje certyfikatu dla obywateli w zakresie ochrony prywatności danych, z pomocą od Europejskiego Inspektora Ochrony Danych oraz Europejskiej Rady Ochrony Danych. Posiedzenie komisji rozpocznie się we wtorek o godz. 10:30.

Szybsza procedura wydawania zezwoleń na stosowanie zaadaptowanych szczepionek COVID-19

Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI) omówi nową procedurę mającą na celu ułatwienie i przyspieszenie ogólnounijnego zatwierdzania dostosowanych szczepionek przeciwko wariantom COVID-19. Debata na ten temat odbędzie się w czwartek rano, natomiast głosowanie - w piątek rano.

Zakaz rolnictwa klatkowego

Europejska Inicjatywa Obywatelska (ECI) dotycząca ogólnounijnego zakazu trzymania zwierząt hodowlanych w klatkach zostanie przedyskutowana podczas wysłuchania publicznego przez posłów do PE, przedstawicieli innych unijnych instytucji, ekspertów oraz organizatorów europejskiej inicjatywy obywatelskiej , która zabezpieczyła prawie 1,4 mln sygnatariuszy. Wysłuchanie rozpocznie się w czwartek od godz. 09:00.

Briefing prasowy na temat sztucznej inteligencji

W środę od godz. 10:00 posłowie sprawozdawcy do PE poinformują i odpowiedzą na pytania dziennikarzy na temat najnowszych rezolucji PE w sprawie sztucznej inteligencji. Briefing odbędzie się nieco ponad tydzień przed planowanym na 21 kwietnia przedstawieniem przez Komisję Europejską wniosku legislacyjnego w sprawie sztucznej inteligencji.

kic/

Źródło informacji: EuroPAP News

 
 

Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 12.04.2021, 12:40
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ