Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Wolny Piątek - zachęta Fundacji Mamy i Taty do skorzystania z konstytucyjnych praw rodziców

22.10.2019, 16:35aktualizacja: 22.10.2019, 16:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Mamy i Taty
Fundacja Mamy i Taty
W związku z inicjatywą Tęczowego Piątku Fundacja Mamy i Taty zachęca rodziców do skorzystania z przynależnych im konstytucyjnych praw do wychowania dzieci w zgodzie z własnym światopoglądem.

Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty stwierdza: „W ostatnim tygodniu dostaliśmy bardzo wiele zapytań od zaniepokojonych rodziców odnośnie tzw. tęczowych piątków. Rodzice podkreślają, iż czują się bezradni i nie wiedzą jakie działania podjąć, aby uzyskać informacje czy w ich szkole planowane są tego typu happeningi”.

Z informacji, które posiada Fundacja Mamy i Taty, w tym roku za organizację tzw. tęczowych piątków odpowiadają samorządy uczniowskie, czyli w większości przypadków osoby małoletnie. Zdaniem Fundacji Mamy i Taty jest to zrzucenie odpowiedzialności za realizację wydarzenia z faktycznego organizatora, jakim jest organizacja pozarządowa na uczniów.

Grabowski zachęca rodziców do zainteresowania się sprawą tzw. tęczowych piątków przede wszystkim poprzez uzyskanie informacji w odpowiednim kuratorium oraz w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Fundacja na swojej stronie podaje link do listy kuratoriów oraz zestaw przykładowych pytań. Fundacja uważa, iż pytanie w tej sprawie warto zadać również ministrowi Dariuszowi Piontkowskiemu poprzez ogólnodostępny adres mailowy informacja@men.gov.pl

„Zachęcamy rodziców do przygotowania alternatywnej opcji, którą nazwaliśmy Wolnym Piątkiem. Mogą to być zajęcia realizowane w szkole lub poza szkołą pozwalające spędzić niepowtarzalny czas z dzieckiem, dający okazję pogłębienia wspólnych relacji. Może to być inicjatywą grupy rodziców, którzy spędzą czas na wspólnej wycieczce, inicjatywą ojców i synów, matek i córek. Tutaj kreatywność nie ma granic” – dodaje Grabowski.

Fundacja Mamy i Taty powstała w 2010 roku, zrealizowała 10 kampanii ogólnopolskich dotyczących promocji małżeństwa, rodziny i praw rodzicielskich. Posiada ponad 100 000 sympatyków w całym kraju.

Ostatnia zrealizowana kampania to „Małżeństwo – dzieło naszego życia” afirmująca małżeństwo, współfinansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości.

W październiku opublikowała raport: „Organizacje LGBT w Polsce: działalność, finansowanie, sieci powiązań”.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 22.10.2019, 16:35
Źródło informacji Fundacja Mamy i Taty
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ