Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Wygraj nagrody finansowe i rzeczowe w konkursie PAP #FakeHunter Challenge – Fake News Alert

05.04.2023, 09:33aktualizacja: 13.04.2023, 15:25

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

FakeHunter Challenge – Fake News Alert - grafika
FakeHunter Challenge – Fake News Alert - grafika
W dniach 21-22 kwietnia odbędzie się VII edycja konkursu #FakeHunter Challenge, którego celem jest walka z fake newsami w sieci. Zadaniem uczestników będzie m.in. wyszukiwanie zmanipulowanych zdjęć i materiałów wideo oraz nadsyłanie pomysłów dotyczących tego, jak skutecznie edukować w zakresie weryfikacji informacji i przeciwdziałania dezinformacji. Rejestracja do konkursu rusza 5 kwietnia. Do wygrania są nagrody pieniężne i rzeczowe.

Tematem przewodnim konkursu jest wojna, która toczy się w sferze informacyjnej na płaszczyźnie politycznej, gospodarczej, militarnej, energetycznej czy społecznej.

„Dziś orężem walki jest informacja. Wojna toczy się w sieci. Organizując konkurs chcemy zachęcić Was - internautów do włączenia się w propagowanie idei publikowania i udostępniania w sieci sprawdzonych i wiarygodnych informacji. Za jakość treści odpowiedzialni jesteśmy my wszyscy” – powiedziała Anna Gwozdowska, redaktor serwisu factcheckingowego PAP FakeHunter i jedna z organizatorek konkursu.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, średnich, studenci, nauczyciele, edukatorzy i internauci, którzy są świadomi zagrożeń związanych z dezinformacją i chcą to zmieniać. Warunkiem jest ukończone 13 lat.

Pierwsza konkurencja „Polowanie na fake newsy” polega na szukaniu fałszywych informacji dotyczących m.in.: wojny w Ukrainie, rosyjskich działań militarnych i politycznych. W drugiej konkurencji #FakeHunter Detektyw Foto-Wideo uczestnicy konkursu wcielą się w rolę detektywa, którego zadaniem będzie wyszukanie w sieci zmanipulowanych zdjęć i treści wideo, i udowodnienie, że są one fałszywe, dołączając źródło pochodzenia materiału.

Trzecia konkurencja „Jak uczyć walki z fejkami” to propozycja dla wszystkich, a szczególnie dla nauczycieli, wychowawców i edukatorów. Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu pomysłu, jak skutecznie uczyć weryfikacji informacji i jak docierać z wiedzą dotyczącą krytycznego myślenia i przeciwdziałania dezinformacji do różnych grup społecznych.

Na zespoły, które zdobędą najwięcej punktów w pierwszej i drugiej konkurencji łącznie, czekają nagrody finansowe w wysokości: I miejsce – 8 tys. zł, II miejsce – 6 tys. zł, III miejsce – 3 tys. zł. Za najciekawszy pomysł edukacyjny można wygrać czytnik e-book.

Szczegóły konkursu i regulamin dostępne są na stronie: https://fake-hunter.pap.pl/challengeVII

Konkurs jest organizowany po raz 7. przez Polską Agencję Prasową. Partnerami wydarzenia są: Centrum GovTech oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK. Patronat medialny nad konkursem objął portal CyberDefence24.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 05.04.2023, 09:33
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ