Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Pilotażowa edycja programu - prowadzona „Edukację Bez Barier – Fundację Na Rzecz Rozwoju Edukacji w Polsce” we współpracy z Centrum Projektów Polska Cyfrowa - będzie kosztowała 3,7 mln zł i zostanie sfinansowana w całości z funduszy europejskich. W dalszej kolejności planowane jest rozszerzenie projektu na całą Polskę – już w ramach nowej perspektywy finansowej UE na lata 2021-27.
„Celem projektu Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich jest rozwinięcie kompetencji cyfrowych członkiń i członków kół gospodyń, a także – za ich pośrednictwem – dalsze przekazanie nabytych umiejętności innym członkom ich społeczności lokalnych” – powiedziała Serwisowi Samorządowemu PAP Martyna Schläpfer, dyrektor departamentu strategii Centrum Projektów Polska Cyfrowa. „Uczestnicy projektu wezmą udział w cyklu warsztatów i spotkań szkoleniowych prowadzonych przez doświadczonych trenerów. Podczas nich w sprzyjających nauce, kameralnych warunkach nabędą szereg praktycznych umiejętności, które umożliwią im bezpieczne i sprawne korzystanie z możliwości oferowanych przez współczesne technologie teleinformatyczne” – dodała.
Szkolenia będą odbywać się w grupach dostosowanych do poziomu zaawansowania uczestników. Dla każdej osoby, która weźmie udział w szkoleniu, przeznaczony jest tablet, który po zakończeniu cyklu spotkań uczestnik otrzyma na własność. Projekt realizowany jest przez „Edukację Bez Barier – Fundację Na Rzecz Rozwoju Edukacji w Polsce” we współpracy z Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Szkolenia objęte są patronatem honorowym Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
„Członkinie kół gospodyń wiejskich są dziś nie tylko ambasadorkami folkloru, ale angażują się coraz chętniej w proces cyfryzacji polskiej wsi. Ufam, że szkolenia będą dla tych wszystkich, którzy w tak piękny sposób promują polską tradycję i kulturę portalem do świata cyfrowego. Jestem pewien, że świadomie i bezpiecznie zdołają korzystać z dobrodziejstw nowych technologii” – podkreśla sekretarz stanu ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński.
W ramach pilotażowej edycji projektu, który zainaugurowano 14 listopada br. w Zespole Szkół Kształcenia Rolniczego w Golądkowie (woj. mazowieckie), programem szkoleń zostaną objęci członkinie i członkowie kół gospodyń wiejskich z terenu 12 powiatów: pułtuskim, garwolińskim, ostrowskim, biłgorajskim, włocławskim, koneckim, oleśnickim, toruńskim, łobeskim, łomżyńskim, tarnowskim oraz ryckim.
Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Data publikacji | 16.11.2022, 16:20 |
Źródło informacji | Serwis Samorządowy PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |