Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Projekt systemu rejestrowania zaawansowanej struktury sprzętowej i przestrzeni probabilistycznych został zakończony, a obecnie trwają prace programistyczne. W dalszej kolejności zaplanowano rozbudowę serwera obliczeń numerycznych, który będzie przetwarzał dane źródłowe oraz dane dodatkowe w postaci gęstości prawdopodobieństwa awarii AFR (ang. Average Failure Rate). Zakończenie tego etapu zaplanowano na przełom I i II kw. 2013 roku.
Unikalną cechą wdrożenia PROFAP w ISOF w trybie SaaS będzie możliwość prowadzenia analiz i dokonywania obliczeń w obrębie rzeczywistych składników sprzętowych firm - użytkowników systemu. Nowe rozwiązanie zostanie również zaimplementowane w ramach programu "ISOF dla Uczelni", dzięki czemu studenci z całego kraju będą mogli w nowoczesny i praktyczny sposób uzupełnić wiedzę z zakresu niezawodności.
"PROFAP znajdzie zastosowanie nie tylko w serwerach bankowych i serwerach usług w Cloud Computingu, lecz także w rozwiązaniach z innych dziedzin, takich jak: hosting danych, dostarczanie mediów (woda, prąd, gaz), zastosowania medyczne, analiza elementów budowy maszyn, branża telekomunikacyjna, archiwizacja, systemy sterowania ruchem, urzędy centralne (ZUS, GUS) i ośrodki naukowe przetwarzające duże ilości informacji. Nowa technologia powinna przyczynić się do zmniejszenia prawdopodobieństwa awarii, dzięki łatwemu wykrywaniu ich potencjalnych źródeł, co przy wzroście skomplikowania współczesnych urządzeń i systemów informatycznych staje się coraz częstsze" - powiedział Wojciech Grzybek, prezes Zarządu HEUTHES Sp. z o.o.
Więcej informacji na stronie: http://www.isof.pl
Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 21.01.2013, 12:07 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |