Newsletter

Rekordowe prawie 119 mln euro z UE na inwestycje w Porcie Gdańskim

12.07.2016, 16:41aktualizacja: 12.07.2016, 16:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Prawie 119 mln euro, najwięcej w historii, otrzyma Port Gdańsk z UE na realizację trzech projektów transportowych. Do 2020 r. ma być m.in. zmodernizowany tor wodny i rozbudowane nabrzeża w Porcie Wewnętrznym oraz drogi w Porcie Zewnętrznym.

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. poinformował we wtorek, że trzy projekty zgłoszone przez spółkę znalazły się wśród 16 polskich rekomendowanych przedsięwzięć w zakresie transportu, które Komitet Koordynacyjny CEF Transport zatwierdził do dofinansowania ze środków Instrumentu "Łącząc Europę" (CEF - z ang. Connecting Europe Facility). Spółka poinformowała, że dwa przedsięwzięcia otrzymały najwyższe, dopuszczalne w ramach tego programu dofinansowanie na poziomie 85 proc.

93,7 mln euro z UE ma być przeznaczone na pogłębienie toru wodnego oraz modernizację Nabrzeża Obrońców Poczty Polskiej, Nabrzeża Mew, Oliwskiego, Zbożowego oraz Nabrzeża Dworzec Drzewny w Porcie Wewnętrznym. Wartość inwestycji to ponad 110,2 mln euro. Dla wszystkich zadań zostały złożone już wnioski o pozwolenia na budowę i ostatnie z nich mają być wydane we wrześniu br.

24,4 mln euro Port w Gdańsku ma otrzymać na rozbudowę i modernizację sieci drogowej i kolejowej w Porcie Zewnętrznym. Budowa i przebudowa ulic o łącznej długości 7,2 km oraz torów o łącznej długości 10 km ma kosztować ponad 28,7 mln euro.

Dotacja pół miliona euro ma być przeznaczona na przygotowanie dokumentacji projektowej i środowiskowej dla infrastruktury kolejowej dla terenów na zapleczu Nabrzeża Dworzec Drzewny oraz infrastruktury drogowej dotyczącej ulicy Ku Ujściu. Projekt studyjny o wartości 1 mln euro ma być realizowany w partnerstwie z miastem Gdańsk. (PAP)

bls/ dym/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.07.2016, 16:41
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ