Newsletter

Toshiba chce pozbyć się działu produkcji kart pamięci

18.01.2017, 16:20aktualizacja: 18.01.2017, 16:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Japoński koncern elektroniczny Toshiba Corp chce wydzielić ze swej struktury kluczowy dział produkcji kart pamięci - podała w środę agencja Kyodo. Obecnie jest liderem na tym rynku.

Według źródła zbliżonego do transakcji, na które powołuje się Kyodo, japoński potentat rozważa spin-off (wydzielenie ze struktur), by wyrównać straty, jakich spodziewa się w związku ze swą działalnością w sektorze energii atomowej na amerykańskim rynku. Mogą one sięgnąć "kilkuset miliardów jenów".

Produkowane przez Toshibę zaawansowane technologicznie karty pamięci flash typu NAND wykorzystuje się powszechnie np. w smartfonach. Japoński koncern jest liderem na globalnym rynku tego typu produktów, którego wartość ocenia się na 2 bln jenów.

Jak podaje Kyodo, inwestycją w ten dział Toshiby zainteresowana jest amerykańska firma Western Digital Corp. Japoński producent po wydzieleniu działu produkcji kart flash ze swych struktur będzie z nim współpracować.

Toshiba kończy właśnie obliczanie ostatecznej kwoty odpisów związanych z przeceną jej aktywów w spółce specjalizującej się w budowaniu instalacji nuklearnych CB&I Stone & Webster, która od 2015 roku należy do firmy Westinghouse Electric. Ma to związek z koniecznością opublikowania w połowie lutego br. raportu Toshiby dotyczącego jej zysków w okresie od kwietnia do grudnia 2015 roku - wynika z informacji uzyskanych przez Kyodo.

W grudniu ubiegłego roku przedstawiciele koncernu Toshiba ujawnili, że przecena jego aktywów w CB&I Stone & Webster może sięgnąć "kilkuset miliardów jenów".

Toshiba, która zaangażowana jest w wielu branżach, od elektroniki po sektor nuklearny, powstała w 1875 r. W roku 1985 wprowadziła na masowy rynek laptop, jako pierwsza firma na świecie. (PAP)

maja/ dym/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.01.2017, 16:20
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ