Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W nowej wersji systemu wymieniono ponad 80% kodu oprogramowania i usunięto pomocnicze bazy danych, pozostawiając wyłącznie bazę Oracle. Tym samym ujednolicono całą platformę systemową. Wprowadzono również elastyczny sposób parametryzacji rozliczeń operacji księgowych pozwalający na łatwe definiowanie dowolnej ilości kont księgowych do rozliczeń oddziałów, banków stowarzyszonych (np. Banków Spółdzielczych) i urządzeń płatniczych POS/ATM. Umożliwiono segmentację grup klientów dzięki indywidualnym tabelom opcji i prowizji. Poprawiono ergonomię, ułatwiając budowanie raportów dla szerokiego zakresu danych historycznych. Stworzono również nowe interfejsy ekranowe pozwalające na dostosowanie zakresu danych prezentowanych przez system do potrzeb operatorów.
GRYFCARD jest instalowany w centrali banku, a dla oddziałów i stowarzyszonych Banków Spółdzielczych dedykowany jest system GRYFCARD/WWW z obsługą dysponencką. System pracuje w bankach od 1995 r. i od 17 lat wspiera je w rozliczaniu operacji dokonanych kartami płatniczymi. Jest to zintegrowany system obsługujący wszystkie operacje związane z kartami i umożliwiający współpracę pomiędzy centrum rozliczeniowym (np. First Data Polska SA) a systemem bankowym. System prowadzi bazy kart, umożliwia elektroniczną wymianę wniosków, nalicza prowizje, przysyła i odbiera informacje z centrum rozliczeniowego w trybie offline i online, w razie potrzeby prowadzi autoryzację zastępczą. Obsługuje wszystkie typy kart płatniczych, łącznie z nowymi kartami zbliżeniowymi Visa PayWave i MasterCard PayPass. Zawiera szereg wbudowanych technologii HEUTHES, takich jak: Client-Web-Server, HDB, KOBADIBUS i PROAPERMAN. Szczególną rolę odgrywa KOBADIBUS, który obejmuje bazę wiedzy o regułach obsługi kart podlegającym zmianom w czasie, w przestrzeni segmentów klientów oraz w obszarze produktów bankowych. Dzięki tej technologii bank może samodzielnie w szybki sposób budować nowe produkty kartowe i natychmiast oferować je klientom bez pracochłonnego testowania oprogramowania.
GRYFCARD ma możliwość współpracy z innymi systemami bankowymi w trybie online. Fundamentem tego rozwiązania jest szyna usług infrastrukturalnych ESB (ang. Enterprise Service Bus) zbudowana w oparciu o narzędzia firmy IBM z rodziny WebSphere. Szyna ESB poprzez odpowiedni interfejs służy do komunikacji poszczególnych modułów GRYFCARD z innymi systemami bankowymi posiadającymi sprzęgi do ESB w konwencji SOA (ang. Service Oriented Architecture).
Więcej informacji na stronie: http://www.isof.pl.
Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 08.10.2012, 11:00 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |