Newsletter

Zdrowie i styl życia

25 mln zł dla Telemedico na światową ekspansję platformy telemedycznej

02.02.2021, 14:49aktualizacja: 02.02.2021, 14:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Telemedico - logo
Telemedico - logo
Polski startup Telemedico, który rozwija platformę telemedyczną już w 14 krajach świata, pozyskał 25 mln złotych (5,5 mln euro) na dalszą jej rozbudowę w Europie i Ameryce Łacińskiej. Kwota ta została przyznana firmie w rundzie inwestycyjnej, której przewodziły fundusze PKO VC oraz UNIQA Ventures.

Platforma Telemedico powstała w 2014 roku, a od 2017 r. za jej pośrednictwem przeprowadzono ponad 2,5 mln konsultacji lekarskich.

Uruchomienie platformy zajmuje przeciętnie 48 godzin, a w efekcie klienci zyskują własne portale dla pacjentów (oferowane w modelu white-label), konsultacje lekarskie online, przechowywanie dokumentacji medycznej, narzędzia do zapisów i organizacji wizyt i badań lekarskich, a także narzędzia do automatycznego triażu (klasyfikacji pacjentów) i wstępnej diagnozy medycznej.

Klienci korporacyjni Telemedico mają do dyspozycji sieć ponad 600 lekarzy, mówiących w 10 językach (m.in. polskim, angielskim, hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim, tureckim i arabskim). Z usług polskiego startupu korzysta ponad 50 klientów korporacyjnych – przede wszystkim firmy ubezpieczeniowe, m.in. Allianz, AXA, Compensa, Metrored, PZU i Tu Zdrowie. W Polsce Telemedico oferuje też konsultacje w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Obecnie polski startup pozyskał 25 mln złotych (5,5 mln euro) w rundzie inwestycyjnej (Seria A), której przewodziły fundusze PKO VC oraz UNIQA Ventures. W rundzie wzięły też udział Adamed i Flashpoint Venture Capital, a także dotychczasowy inwestor – Black Pearls VC.

Pozyskane środki pomogą w dalszej międzynarodowej ekspansji Telemedico, zarówno umocnieniu pozycji w 14 krajach Europy oraz Ameryki Łacińskiej, jak i w starcie na kolejnych rynkach, oferując telemedycynę także w kolejnych językach, m.in. francuskim, greckim, niemieckim, rumuńskim i włoskim.

„Platforma Telemedico obsługuje obecnie ponad 100 tys. konsultacji miesięcznie. Pandemia COVID-19 znacznie przyspieszyła rozwój telemedycyny i jej masową adopcję. Ten trend będzie trwał dalej w nadchodzących miesiącach. Dzięki pozyskanemu finansowaniu, Telemedico będzie mogło pomagać w obsłudze jeszcze większej liczby pacjentów z całego świata, poprawiając dostępność usług medycznych tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne” – podkreśla Paweł Sieczkiewicz, założyciel Telemedico.

Jak zapowiada, działalność platformy zostanie poszerzona o współpracę z aptekami internetowymi, bankami i firmami farmaceutycznymi, aby oferować pacjentom jeszcze większy zakres usług na wyższym poziomie. Telemedico planuje także powiększyć warszawski zespół o kilkadziesiąt nowych osób, w tym country managerów na europejskich rynkach, specjalistów od marketingu, produktu, a także deweloperów.

„Sektorowi telemedycyny przyglądaliśmy się od dłuższego czasu. Wielokrotnie wskazywaliśmy go jako głównego beneficjenta zachodzących w ostatnich latach zmian technologicznych, demograficznych czy prawnych. Jednak mimo sprzyjających czynników, potencjał segmentu pozostawał w dużej mierze niewykorzystany. Dopiero pandemia COVID-19 stała się katalizatorem kluczowych przemian w świadomości lekarzy oraz samych pacjentów” - mówi Krzysztof Tokarski, dyrektor Departamentu Inwestycji Alternatywnych w PKO TFI.

„Młody, ale bardzo doświadczony zespół Telemedico udowodnił, że potrafi zbudować skuteczny model operacyjny i stać się liderem polskiego rynku podmiotów >>pure play telemedicine<<. Jestem przekonany, że spółka przy wsparciu inwestorów bieżącej rundy, będzie w stanie skutecznie zaadaptować swoje rozwiązanie również za granicą. Liczę, że nasze zaangażowanie przyczyni się do przyspieszenia tempa rozwoju Telemedico i pozwoli jej stać się liderem sektora telemedycyny w skali całej Europy” – dodaje Tokarski.

„Spółki portfelowe naszego funduszu w ostatnich 12 miesiącach pozyskały ponad 70 mln zł w ramach kolejnych rund finansowania. Tym bardziej cieszy nas to, że w gronie tym znalazło się Telemedico. Jako pierwszy inwestor VC w spółce, z dumą obserwujemy pracę zespołu i to jak sprawnie dostosowuje się do trwałych zmian zachodzących na rynku ochrony zdrowia” – mówi Marcin Kowalik, Managing Partner funduszu Black Pearls VC.

W ocenie Michaela Szalontaya, General Partner we Flashpoint VC, „w najbliższych latach telemedycyna będzie głównym kanałem kontaktu pacjentów z lekarzami”, a „Telemedico jest na dobrej drodze, by stać się europejskim liderem w tym obszarze”.

Jak przekonuje dr Andreas Nemeth, General Partner w UNIQA Ventures, telemedycyna „to rynek o olbrzymim potencjale, a Telemedico już dziś wyznacza na nim standardy”. „Firma ma właściwy produkt, zespół oraz kulturę pracy, by pomagać ubezpieczycielom w rozwoju usług telemedycznych. Cieszymy się, że możemy wspierać Telemedico w międzynarodowym rozwoju” – podkreśla Nemeth.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 02.02.2021, 14:49
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii