Pobierz materiał i Publikuj za darmo

W ciepłe wczesnowiosenne popołudnie nastąpiło długo wyczekiwane przez wszystkich brwinowian otwarcie ogrodu botanicznego. Pierwszych gości powitał osobiście burmistrz Arkadiusz Kosiński, który krótko przedstawił ideę ogrodu botanicznego, polegającą na połączeniu funkcji edukacyjno-przyrodniczych z elementami zabawowymi dla dzieci. Pracownicy Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa, którzy byli zaangażowani na wszystkich etapach tej inwestycji, będą czuwać nad dalszym funkcjonowaniem ogrodu.
Mieszkańcy chętnie zwiedzali atrakcyjnie zaaranżowaną przestrzeń, czytali przygotowane na tę okazję broszury zawierające mapkę oraz rozmawiali z burmistrzem. Okazało się też, że atrakcje oferowane w ogrodzie są nie tylko świetne do zabawy czy odpoczynku, lecz także stanowią bardzo wdzięczne obiekty do zrobienia pamiątkowej fotografii. Wiklinowe i drewniane rzeźby były chętnie wykorzystywane jako tło do zdjęć.
Miejsce to jest również dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zamontowano tabliczki z napisami stworzonymi alfabetem Braille’a, aby osoby niewidome również mogły skorzystać z edukacyjnych walorów tego miejsca.
Brwinowski ogród botaniczny oferuje wiele możliwości ciekawego spędzenia czasu dla najmłodszych. Dzieci wraz z rodzicami mogą podziwiać wyszukane rośliny, a na tablicach edukacyjnych – obejrzeć jak kwiaty i drzewa wyglądają w poszczególnych fazach wzrostu i w różnych porach roku. Można odwiedzać plac zabaw, labirynt i korzystać z atrakcji strefy rekreacyjnej. Dużą popularnością cieszą się piaskownica archeologiczna, tor przeszkód i ścieżka bosych stóp.
W tym niezwykłym miejscu zaplanowana jest nie tylko możliwość podziwiania flory, lecz także i fauny. Domki dla owadów, budki lęgowe dla ptaków, a nawet domek dla nietoperzy – takie „wolne nieruchomości” czekają jeszcze na swoich nowych mieszkańców. Gdy wprowadzą się do nich zwierzęta, będzie można je tutaj spotkać.
Kiedy wiosna będzie już w pełnym rozkwicie, w niedzielę 9 maja, w ogrodzie botanicznym zaplanowany jest piknik ekologiczny – jeśli do tego czasu zostaną zniesione obostrzenia związane z pandemią.
W kwietniu ogród jest czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9 – 17, zaś od maja do końca października – do godz. 19.
Serdecznie zapraszamy!
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.04.2021, 23:03 |
Źródło informacji | Brwinów |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
30 lat realnej pomocy: jubileusz Ogólnopolskiego Pogotowia dla Osób Doznających Przemocy Domowej „Niebieska Linia” PAP
Ponad 394 tys. rozmów telefonicznych, 28 tys. odpowiedzi e-mailowych, 8 tys. interwencji - to bezcenny dorobek trzech dekad funkcjonowania Ogólnopolskiego Pogotowia „Niebieska Linia”, działającego na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom (KCPU). Jubileusz zbiega się w czasie z 20-leciem obowiązywania ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej.- 04.07.2025, 10:20
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Motorowodniacy mówią: wykopmy e-papierosy na aut
Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego dołącza do kampanii edukacyjnej dotyczącej zagrożeń, jakie niesie za sobą używanie, szczególnie przez młodzież, jednorazowych e-papierosów. Kampanię zainicjował wiosną tego roku Polski Związek Szermierczy.- 03.07.2025, 11:32
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego
-
Image
Prof. Paradowska-Stankiewicz: szczepienia ochronne są kluczowe dla bezpieczeństwa epidemiologicznego kraju PAP
Sytuacja epidemiologiczna w kraju zależy od wielu czynników, najważniejsze z nich to biologiczne, środowiskowe i społeczno-ekonomiczne. Wśród czynników biologicznych kluczowe są szczepienia ochronne, które, choć tracą na popularności, wciąż skutecznie chronią nas przed chorobami zakaźnymi, poprawiając długość i jakość życia - wskazała prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz, zastępczyni kierownika Zakładu Epidemiologii Chorób Zakaźnych i Nadzoru Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH-PIB, i konsultant krajowy ds. epidemiologii podczas konferencji prezentującej raport pt.: „Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania 2025”.- 03.07.2025, 08:45
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ