Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Nurkowanie zaplanowane jest na wysokości 6400 metrów n.p.m., w najwyżej położonym zbiorniku wodnym na świecie.
Uczestnicy wyprawy będą chcieli sprawdzić pozostałe dwa zbiorniki wodne, które znajdują się na wysokości 6415 metrów n.p.m. i 6510 metrów n.p.m., czy tam również istnieje możliwość zejścia pod powierzchnię wody, znacznie powyżej wstępnie planowanej wysokości.
Nurkowanie na najwyższym wulkanie świata ma eksperymentalny charakter i wiąże się z szeregiem niebezpieczeństw, ponieważ, nikt do tej pory nie podjął się próby nurkowania na tak dużej wysokości.
Sama wyprawa posiada również akcent badawczy. Podczas nurkowania płetwonurek Marcel Korkuś będzie chciał pobrać próbki wody, w których jest duże prawdopodobieństwo występowania wcześniej nigdzie niesklasyfikowanych mikroorganizmów.
Płetwonurek Marcel Korkuś wraz z alpinistą i filmowcem Bartoszem Wnękiem planują do 19 lutego prowadzić aklimatyzacje. Później dołączy do nich Pablo Lukach z Hiszpanii, Herman Maxx Binder z Niemiec i Chacho Pacheco z Argentyny.
Uczestnicy wyprawy planują założyć główne obozowisko na wysokości 5010 metrów n.p.m. skąd przez kolejne dni będą transportować sprzęt do obozów pośrednich: C1-5800m n.p.m. i C2-6400m n.p.m. Nurkowanie wstępnie zaplanowane jest na 28 lutego. Będzie się ono odbywało pod lodem, a jej uczestnicy wcześniej będą musieli zrobić przerębel w bardzo grubej warstwie lodu.
Marcel Korkuś planuje zanurzyć się na maksymalną głębokość zbiornika znajdującego się w kraterze wulkanu i spędzić pod wodą minimum 20 minut.
Strona internetowa: www.marcelkorkus.com (Szczegółowy opis projektu w zakładce projekty - Ojos Diving Expedition 2018).
Aktualny przebieg wyprawy: https://www.facebook.com/marcelkorkusofficial/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 07.02.2018, 13:37 |
Źródło informacji | Ojos Diving Expedition 2018 |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Paradowska-Stankiewicz: szczepienia ochronne są kluczowe dla bezpieczeństwa epidemiologicznego kraju PAP
Sytuacja epidemiologiczna w kraju zależy od wielu czynników, najważniejsze z nich to biologiczne, środowiskowe i społeczno-ekonomiczne. Wśród czynników biologicznych kluczowe są szczepienia ochronne, które, choć tracą na popularności, wciąż skutecznie chronią nas przed chorobami zakaźnymi, poprawiając długość i jakość życia - wskazała prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz, zastępczyni kierownika Zakładu Epidemiologii Chorób Zakaźnych i Nadzoru Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH-PIB, i konsultant krajowy ds. epidemiologii podczas konferencji prezentującej raport pt.: „Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania 2025”.- 03.07.2025, 08:45
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Eksperci: rośnie liczba pacjentów z chorobami hematologicznymi i hematoonkologicznymi PAP
Na konieczność zmian w systemie leczenia osób z chorobami hematologicznymi i hematoonkologicznymi, które umożliwiłyby zabezpieczenie dla tej grupy wszystkich świadczeń zdrowotnych wskazywali eksperci uczestniczący w debacie „Potrzeby i wyzwania w polskiej hematologii i hematoonkologii". Ich zdaniem jest to bardzo istotne, gdyż w ostatnich latach wzrosła liczba zachorowań, brakuje hematologów, a czas oczekiwania w specjalistycznych poradniach wydłuża się.- 02.07.2025, 15:40
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Nowotwory przewodu pokarmowego: system nie nadąża za medycyną?
Eksperci nie mają wątpliwości: nowotwory układu pokarmowego - choć często możliwe do wykrycia i leczenia na wczesnym etapie - w Polsce nadal zbyt często rozpoznawane są zbyt późno. Problemem nie są brak technologii czy terapii, ale ich niewystarczające wykorzystanie. Winna jest nieefektywna organizacja systemu.- 01.07.2025, 09:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Polskie Towarzystwo Onkologiczne
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ