Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Posiada wszechstronnie pozytywne zastosowanie. Gmina Choroszcz instalując go, właśnie zrealizowała projekt Budżetu Obywatelskiego Miasta Choroszcz na 2022 rok pn. „Tlen dla „Kominowego Bajora”.
System napowietrzający znajdujący się na akwenie „Kominowego Bajora” w Choroszczy to nie tylko inwestycja o charakterze estetycznym, powiedzmy więcej: estetyka nie jest w tym wypadku priorytetem. Nowa instalacja ma za zadanie dbać głównie o faunę i florę choroszczańskiego zbiornika.
Zamontowaliśmy dysze dotleniające wodę mając na uwadze zmiany klimatyczne – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. W poprzednich latach, w okresach długotrwałej suszy i braku wody, wielokrotnie, wspólnie ze strażakami-ochotnikami z naszych OSP, podejmowaliśmy działania, które miały przeciwdziałać przydusze czy innym niekorzystnym skutkom gorącej aury. Dotlenialiśmy wodę korzystając z silnych pomp strażackich. Były to działania skuteczne, ale jednak cały czas jednorazowe. Potrzebne, ale niewystarczające. Teraz – dzięki obywatelskiej inwestycji – nasz miejski akwen stale otrzymuje życiodajny tlen, mamy więc pewność, że będzie zdrowy i będzie służył zarówno przyrodzie, jak i człowiekowi – dodaje na koniec włodarz Gminy Choroszcz.
Nowy system napowietrzający na „Kominowym Bajorze” w Choroszczy ma na celu zapobieganie tragediom ekologicznym, takim jak: duchota ryb, powstawanie zanieczyszczeń, rozwój glonów i bakterii, a także „kwitnięcie wody”. Jednocześnie, dostarczając tlen do zbiornika i powodując jej ruch („mieszając” ją), wspomaga naturalne procesy biologiczne, w tym samooczyszczanie się akwenu. Działa to z korzyścią dla świata przyrody, jak i dla człowieka.
„Kominowe Bajoro” w Choroszczy jest akwenem miejskim, w którym swoje miejsce znajdują zarówno wypoczywający, jak i wędkarze. Miejsce rozwija się, co jest efektem wielu lat starań, zarówno Gminy Choroszcz, jak i lokalnego Koła Wędkarskiego „Amur”. Dziś „Kominowe Bajoro” jest popularnym terenem rekreacyjnym, z przeznaczeniem do wędkarstwa. W czasie wolnym odwiedzają go setki ludzi. Obecnie, dzięki zamontowanym leżakom, stylowym parasolom, a także nowemu – efektywnemu i efektownemu systemowi – teren jeszcze bardziej zyskał na atrakcyjności. Zapraszamy! Warto przekonać się o tym osobiście!
Inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Choroszcz na 2022 rok pn.: Tlen dla „Kominowego Bajora”.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 16.05.2022, 19:13 |
Źródło informacji | Choroszcz |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Raport: niezbędna powszechna profilaktyka zakażeń RSV dla dzieci do 2 lat PAP
W Polsce potrzebna jest uniwersalna profilaktyka zakażeń RSV, obejmująca wszystkie noworodki, niemowlęta i małe dzieci, która powinna być realizowana przed i w trakcie sezonów zachorowań - wskazują autorzy raportu, opracowanego przez Koalicję na rzecz profilaktyki zakażeń RSV. Eksperci przypominają, że obecnie dostępna profilaktyka jest skierowana głównie do wcześniaków oraz dzieci z chorobami współistniejącymi, co oznacza, że większość dzieci nie jest objęta ochroną.- 23.01.2025, 13:22
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Debata w Okręgowej Izbie Lekarskiej: lekarz każdej specjalizacji powinien być także geriatrą PAP
Starość jest czymś, czego większość z nas osobiście doświadczy. Ponieważ żyjemy w społeczeństwie, które szybko się starzeje, lekarz każdej specjalizacji powinien być również przeszkolony w zakresie geriatrii - uważają specjaliści uczestniczący w debacie w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie, dotyczącej tego problemu. Jej uczestnicy poznali także 10 „Złotych zasad opieki senioralnej”.- 23.01.2025, 11:54
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Rzecznik Praw Pacjenta: dobre praktyki wzmacniają bezpieczeństwo pacjentów PAP
Wdrażanie dobrych praktyk w przychodniach i szpitalach usprawnia funkcjonowanie tych placówek i wzmacnia poczucie bezpieczeństwa u pacjentów oraz komfort pracy medyków - uważa Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta, i zachęca placówki medyczne do tworzenia i wdrażania kolejnych tego typu rozwiązań.- 21.01.2025, 10:07
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom