Newsletter

Zdrowie i styl życia

Contego Medical otrzymuje znak CE dla nowej generacji stentu tętnicy szyjnej

19.04.2021, 13:41aktualizacja: 19.04.2021, 13:46

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

RALEIGH, N.C., 19 kwietnia 2021 r. /PRNewswire/ -- Contego Medical, Inc., wiodący producent innowacyjnych urządzeń medycznych stosowanych w leczeniu chorób układu krążenia, ogłosił dziś uzyskanie znaku CE dla systemu Neuroguard IEP® 3 w 1 obejmującego stent tętnicy szyjnej, balon do angiplastyki i zintegrowaną ochronę przeciwzatorową (system Neuroguard IEP).

Opatentowany system Neuroguard IEP zawiera nowatorski stent nitinolowy nowej generacji, wstępnie pozycjonowany balon postdylatacyjny oraz zintegrowany filtr mikrozatorowy z porami o średnicy 40 μm. Stent o zamkniętych komórkach został zaprojektowany tak, aby osiągnąć optymalną wydajność w zakresie wytrzymałości promieniowej, pokrycia naczynia i elastyczności, a dodatkowo posiada unikalną asymetryczną konstrukcję klepsydry, która jest zaokrąglona na obu końcach, aby dokładniej przylegać do ściany w krętej anatomii. Zintegrowany filtr został zaprojektowany w celu wychwytywania zarówno makro-, jak i mikroskrzepów podczas całego zabiegu. System Neuroguard IEP jest przeznaczony do stosowania u dorosłych pacjentów z istotnym klinicznie zwężeniem tętnicy szyjnej wymagającym stentowania.

System Neuroguard IEP poddano pierwszej ocenie w ramach badania klinicznego PERFORMANCE I, które prowadzono w dziewięciu ośrodkach europejskich. W badaniu ujęto 67 pacjentów i zastosowano roczny okres obserwacji. Ogólny wskaźnik powodzenia wyniósł 100%, zaś wskaźnik udaru i zgonu w ciągu 30 dni osiągnął 0%[1].

„Uzyskanie znaku CE dla systemu Neuroguard IEP jest dla Contego Medical krokiem milowym, który pozwoli nam zapewnić pacjentom z Europy niezwykłe korzyści związane z bezpieczeństwem i wydajnością stentu Neuroguard” – powiedział lek. med. Ravish Sachar, dyrektor generalny i założyciel Contego Medical. - Zakładamy, że w nadchodzących miesiącach produkt pojawi się w sprzedaży w wybranych krajach i przeprowadzone zostanie badanie kliniczne po wprowadzeniu go do obrotu”.

Stacy Enxing Seng, partner w Lightstone Ventures i prezes zarządu Contego Medical, powiedziała: „Uzyskanie znaku CE dla systemu Neuroguard IEP stanowi dla zespołu Contego Medical ważne osiągnięcie i odzwierciedla wieloletnią inwestycję w rozwój innowacyjnych produktów i realizację wysokiej jakości badań klinicznych. Wierzę, że wydajność i łatwość użytkowania systemu Neuroguard IEP sprawi, iż będzie on standardowym narzędziem w leczeniu chorób tętnicy szyjnej”.

Contego Medical

Contego Medical, Inc. to firma sektora urządzeń medycznych, ukierunkowana na tworzenie nowatorskich urządzeń medycznych do zabiegów sercowo-naczyniowych i zabiegów obwodowych. Stworzona przez firmę platforma IEP (Integrated Embolic Protection – zintegrowana ochrona przeciwzatorowa), która umożliwia ochronę przeciwzatorową i prowadzenie leczenia za pomocą pojedynczego urządzenia, ma na celu ułatwienie realizacji zabiegów cewnikowania i poprawę efektów leczenia.

Na terenie Stanów Zjednoczonych system Neuroguard IEP jest urządzeniem do badań, którego zastosowanie zgodnie z prawem amerykańskim ogranicza się do celów klinicznych.

Logo Neuroguard IEP i logo Contego Medical stanowią zarejestrowane znaki towarowe Contego Medical, Inc. System Neuroguard jest objęte patentami amerykańskimi nr 9,968,472 i 10,932,929 oraz europejskim patentem nr EP 3,367,967. Na terenie Stanów Zjednoczonych i poza granicami uruchomiono kolejne postępowania patentowe.

[1] LINC 2020

Źródło: Contego Medical, Inc.

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.04.2021, 13:41
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ