Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Kandydatury do nagrody mogą wnosić m.in. radni miejscy, kierownicy placówek służby zdrowia na terenie Częstochowy, pracownicy zatrudnieni w placówkach służby zdrowia (w grupie, co najmniej 15 osób lub w przypadku małych placówek min. 50% załogi), stowarzyszenia, fundacje i inne organizacje działające na rzecz służby zdrowia oraz pacjenci w grupie min. 15 osób.
Przy wyborze kandydatek i kandydatów do wyróżnień uwzględnia się osoby czynne zawodowo i zatrudnione w placówkach służby zdrowia w Częstochowie lub czynnie działające w organizacjach funkcjonujących w obszarze ochrony zdrowia, w tym wolontariuszy. Osobom, które nie są czynne zawodowo, a spełniają wymienione kryteria może być przyznana nagroda za całokształt działalności na rzecz służby zdrowia.
Typując kandydatów do nagrody Prezydenta Miasta należy uwzględnić następujące kryteria: pozytywne relacje z pacjentami i współpracownikami, postępowanie zgodnie z zasadami etyki zawodowej, stopień zaangażowania w podejmowaniu inicjatyw własnych w działalności na rzecz służby zdrowia, umiejętność niesienia pomocy ludziom potrzebującym, profesjonalizm, działalność społeczna na rzecz środowiska lokalnego, osiągnięcia na polu naukowym.
Wnioski kandydatów do nagrody należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 17 lutego w kancelarii Urzędu Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13, 42-217 Częstochowa, wyłącznie na formularzu, lub przesłać:
• drogą pocztową na adres, który widnieje powyżej (o terminie wpływu nie decyduje data stempla pocztowego, lecz data wpływu wniosku do kancelarii UM),
• w postaci elektronicznej z podpisem kwalifikowanym na adres info@czestochowa.um.gov.pl lub złożonym za pomocą platformy SEKAP.
Formularz wniosku dostępny jest na tablicy ogłoszeń w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej Urzędu Miasta Częstochowy oraz w załączeniu.
W przypadku organizacji pozarządowych do wniosku należy dołączyć stosowny dokument (uchwała lub upoważnienie, wyciąg z KRS-u) upoważniający do reprezentowania danego podmiotu.
Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane
Osoba nagrodzona lub wyróżniona nagrodą w latach ubiegłych może brać udział w kolejnej edycji nagród nie wcześniej niż po trzech latach, o ile Prezydent Miasta nie postanowi inaczej.
Na podstawie inf. Wydziału Zdrowia
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 05.02.2023, 06:11 |
Źródło informacji | UM Częstochowa |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Wen Restaurant LLC i Wendy's informują o zawarciu porozumienia dotyczącego otwarcia 20 nowych restauracji Wendy's w Armenii
Inwestycja ma przyczynić się do stworzenia około 600 nowych miejsc pracy w całej Armenii, wspierając lokalny wzrost gospodarczy.- 16.07.2025, 16:45
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
T-Mobile Polish Open - turniej rangi WTA125 ponownie w Warszawie
W sercu wakacyjnej Warszawy znów zagości wielki tenis. Już od 28 lipca do 2 sierpnia na kortach Legii rozegrany zostanie T-Mobile Polish Open - turniej rangi WTA 125, który na stałe wpisał się w kalendarz miłośników kobiecego tenisa.- 16.07.2025, 15:28
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: T-Mobile
-
Image
CIDP - rzadka choroba, z którą można żyć. Od 1 lipca nowa nadzieja dla pacjentów
Przewlekła zapalna demielinizacyjna polineuropatia (CIDP) to rzadka, wyniszczająca choroba neurologiczna, w której organizm atakuje własne nerwy obwodowe. Choć diagnoza zazwyczaj jest szokiem, to dzięki szybko podjętemu, nowoczesnemu leczeniu wielu pacjentów może wrócić do sprawności. Leczenie CIDP może być w Polsce realizowane w ramach programu lekowego B.67. Od 1 lipca dostępna jest w nim nowa opcja terapeutyczna - immunoglobulina podskórna z hialuronidazą, która może znacząco poprawić jakość życia pacjentów z CIDP, a także przynieść wymierne oszczędności systemowe.- 15.07.2025, 14:29
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: ExpertPR
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ