Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zdaniem prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka, który skierował w tej sprawie list do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dynamicznie rozwijająca się sytuacja epidemiologiczna, skutkująca dużą liczbą nowych zakażeń na COVID-19, niepokoi także pod kątem liczby zachorowań w placówkach oświatowych.
Każdego dnia do Wydziału Edukacji docierają informacje o nowych przypadkach zachorowań wśród nauczycieli i innych pracowników oświaty, co w konsekwencji doprowadza do przechodzenia poszczególnych klas w system nauczania zdalnego (w Częstochowie, która znalazła się strefie czerwonej, tryb zdalny obowiązuje obecnie generalnie w szkołach ponadpodstawowych, oprócz godzin zajęć praktycznych).
Szkoły są miejscem o dużej rotacji osób co sprzyja szybkiemu rozprzestrzenianiu się infekcji nie tylko związanych z koronawirusem, ale również z infekcjami grypopodobnymi.
Dlatego, aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa pracowników szkół w dobie kolejnej fali zachorowań na koronawirusa i grypę wskazane byłoby objęcie tej grupy zawodowej szczepieniami przeciw grypie. Zdaniem miasta szczepienia te przyczynią się m.in. do zmniejszenia absencji chorobowej w szkołach i ochronią nauczycieli przed powikłaniami pogrypowymi, które niejednokrotnie są ciężkie i powodują spadek odporności.
Dlatego prezydent Częstochowy zwrócił się do Ministra z zapytaniem, czy resort zdrowia planuje umieścić na liście refundacyjnej szczepień przeciw grypie pracowników oświaty, tak jak ma to miejsce w przypadku pracowników służy zdrowia.
Przypomnijmy, że Częstochowa realizuje z własnych środków program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie przeznaczonych dla osób powyżej 65. roku życia, dzieci do lat 18, chorych na schorzenia przewlekłe i nowotworowe, a także przedszkolaków. W tym roku chce objąć programem, który jest na etapie rozstrzygania konkursu ofert, ok. 900 osób. Warunkiem jest zdobycie przez wyłonionego realizatora programu stosownej liczby szczepionek (powszechnie znane są problemy z dostępnością szczepionek przeciwko grypie w skali całego kraju).
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.10.2020, 09:00 |
Źródło informacji | Częstochowa |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
III Forum Bezpiecznej Żywności w Warszawie. Green REV Institute i Koalicja Future Food 4 Climate zapraszają
- 21.11.2024, 12:54
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Green REV Institute
-
Image
Za nami wielki finał turnieju piłkarskiego „Z Orlika na Stadion”
19 listopada na PGE narodowym w Warszawie odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Młode zawodniczki oraz młodzi zawodnicy z najlepszych drużyn z całej Polski, w trzech kategoriach wiekowych do lat 13, 14 i 15, pokazali swój talent, determinację i ducha fair play. Drużyny JS Smart.pl Krosno, Dream Team Wrocław, Katowiczanki, Osiemnastka Olsztyn, SMS Stal Rzeszów, ZSP Książenice - to wielcy zwycięzcy rozgrywek w swoich kategoriach wiekowych.- 20.11.2024, 15:17
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PZU
-
Image
Rekord Polski w konsumpcji różnych odmian jabłek
W ramach profilaktyki cukrzycy i promocji akcji „Jedno jabłko dziennie” 138 osób stworzyło „największą sztafetę jedzenia jabłek”. Degustowano 10 różnych odmian. Rekord ustanowiono 13 listopada 2024 r. w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Partnerami wydarzenia byli Wydział Nauk o Zdrowiu WUM i polscy sadownicy. Patronat nad wydarzeniem objął Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM - prof. Mariusz Gujski.- 15.11.2024, 09:18
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych