Newsletter

Zdrowie i styl życia

Debata pt. „Bezpieczeństwo krwi - Bezpieczeństwo pacjentów”

30.09.2023, 11:59aktualizacja: 30.09.2023, 12:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
Termin konferencji: 29.09.2023, godz. 14:00

Stowarzyszenie HEMATOONKOLOGICZNI zaprosiło na konferencję, podczas której o najnowszych technologiach i możliwych metodach zapewnienia bezpiecznego krwiolecznictwa oraz dostępu do krwi dyskutowali eksperci hematolodzy: prof. Iwona Hus, prof. Jolanta Antoniewicz-Papis prof. Emilian Snarski oraz poseł Patryk Wicher, a także przedstawiciele pacjentów Katarzyna Lisowska ze Stowarzyszenia Hematoonkologiczni i Patryk Goretzki ze Stowarzyszenia Immunoprotect.

Krew, jej poszczególne składniki są nadal niezastąpionym lekiem dla pacjentów z takimi chorobami przewlekłymi jak hemofilia, małopłytkowość, niedokrwistość. Przetaczania krwi wiążą się dla pacjenta, szczególnie w przypadku koncentratu płytek krwi(KPP) z zakażeniami, a także przy transfuzjach czerwonych krwinek z odkładaniem żelaza, co zagraża zdrowiu i życiu chorych.

Źródło informacji: Stowarzyszenie HEMATOONKOLOGICZNI

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 30.09.2023, 11:59
Źródło informacji Stowarzyszenie HEMATOONKOLOGICZNI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii