Newsletter

Zdrowie i styl życia

Debata „Pulsu Medycyny”: sukcesy osiągnięte w walce ze stwardnieniem rozsianym nie oznaczają braku wyzwań na przyszłość

27.05.2024, 12:29aktualizacja: 27.05.2024, 12:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP/S. Leszczyński (1)
Fot. PAP/S. Leszczyński (1)
„Pomimo wyraźnej poprawy sytuacji polskich pacjentów chorujących na SM, nadal dostrzegamy szereg wyzwań, jakie stoją przed całym systemem ochrony zdrowia w tym zakresie. Po pierwsze konieczne jest powstanie wyspecjalizowanych centrów diagnostyki i leczenia, zapewniających kompleksową, profesjonalną opiekę. Należy również pochylić się nad retaryfikacją obsługi programów lekowych, ryczałtu diagnostycznego czy wyceny pracy personelu medycznego, którego tak bardzo brakuje” - podkreśla prof. Alina Kułakowska, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

Profesor uczestniczyła w debacie poświęconej osiągnięciom i wyzwaniom w budowaniu systemowego wsparcia zarówno dla pacjentów chorujących na SM, jak i opiekujących się nimi specjalistów. Impulsem do spotkania był Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego, obchodzony co roku 30 maja.

Debata pt. „Stwardnienie rozsiane - najnowsze możliwości terapeutyczne i wyzwania systemowe” została zorganizowana przez „Puls Medycyny” we współpracy z Sekcją Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii Polskiego Towarzystwa Neurologicznego (PTN).

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 27.05.2024, 12:29
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii