Newsletter

Zdrowie i styl życia

Drugi Kongres Zdrowia Kobiet pod hasłem: „Uważność, sprawczość, zdrowie” w Dzień Kobiet, 8 marca w Warszawie

06.03.2023, 12:28aktualizacja: 06.03.2023, 12:55

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Żyjmy Zdrowo (1)
Fundacja Żyjmy Zdrowo (1)
Fundacja Żyjmy Zdrowo oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Onkologiczna zaprasza na drugi Kongres Zdrowia Kobiet, który odbędzie się pod hasłem: „Uważność, sprawczość, zdrowie”. To właśnie te trzy wartości będą osią dla różnorodnych tematycznie debat eksperckich.

Po pierwsze: uważność

Katarzyna Miller w jednym z felietonów napisała: „kobiety, które są tak dobre w troszczeniu się o innych, bardzo często nie potrafią się zatroszczyć same o siebie”. Trudno z tym polemizować. Jednak jeśli kobiety potrafią troszczyć się o innych, warto aby zadały sobie pytanie czego wymaga troska o siebie? Uważności. Wielkiej-małej zmiany: zrobienia miejsca na spotkanie siebie i swoich potrzeb.

Po drugie: sprawczość

Bezradność to czerwony znak stopu. Widzi się go i odczytuje jasny komunikat: dalej nie pojedziesz. Tymczasem bezradność nikogo i niczego nie definiuje. Zamiast tego daje informację, że sprawczość jest po prostu gdzie indziej. A skoro jest - to jest do niej też i droga.

Po trzecie: zdrowie

Z pewnością tylko to jedno słowo - zdrowie - ma tak wiele synonimów: równowaga, rozwój, szczęście, czułość, wolność, moc, przyjemność, sukces, radość, bezpieczeństwo, spokój. Zdrowie jest potrzebą, celem, życzeniem, dobrostanem, wartością. I choć jest na literę „z” - to od niego powinien zaczynać się alfabet osobistych i społecznych priorytetów. Razem w społeczności świadomych i zaangażowanych uczestników Kongresu Zdrowia Kobiet dopisywane są kolejne znaczenia zdrowia.

Dialog

Spotkanie przedsiębiorczych, silnych, doświadczonych kobiet jest najważniejszym narzędziem Kongresu. To ono prowadzi do dialogu, a ten do wymiany spostrzeżeń, wielu inspiracji, ale przede wszystkim zwrócenia uwagi decydentów na problematykę zdrowotną i ukierunkowanie społecznej edukacji zdrowotnej. A to wszystko wydarzy się 8 marca w Warszawie, w Centralnym Domu Technologii przy ulicy Kruczej 50. Kongres Zdrowia Kobiet pełen znamienitych gości ma szansę stać się nowoczesnym symbolem Dnia Kobiet, takim który wpisuje się w europejskie rozumienie wartości, na których budowany jest oczekiwany standard jakości życia.

Doświadczenie

Ubiegłoroczna pierwsza edycja Kongresu pokazała, jak ważne jest sprofilowanie debaty publicznej o zdrowiu, biznesie, rozwoju medycyny i przedsiębiorczości zawodowej na potrzeby kobiet. Doświadczenia przekazane przez panelistów otworzyły zupełnie nowy rozdział w dyskusji o opiece zdrowotnej kobiet w Polsce, na którą składają się profilaktyka, poprawa zdrowia i samopoczucia, pomoc psychologiczna, wsparcie w macierzyństwie oraz opiece nad niepełnosprawnym dzieckiem.

Drugą edycję Kongresu Zdrowia Kobiet otworzą: Anna Clunes - ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce, Barbara Dziuk - członkini sejmowej Komisji Zdrowia, przewodnicząca zespołu ds. chorób rzadkich, Jadwiga Emilewicz - b. wiceprezes Rady Ministrów, b. minister rozwoju, Beata Małecka-Libera - przewodnicząca senackiej Komisji Zdrowia oraz Zofia Małas - prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych. Wśród prelegentów znajdą się m.in. Marlena Maląg - minister rodziny i polityki społecznej, Piotr Bromber - podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, prof. Gertuda Uścińska - prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Paweł Kowal - przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. Europejskiej Unii Zdrowia oraz prof. Jarosław Pinkas - konsultant krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: http://www.kongreszdrowiakobiet.pl 

KONTAKT:

e-mail: biuro@kongreszdrowiakobiet.pl 

Źródło informacji: Fundacja Żyjmy Zdrowo

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.03.2023, 12:28
Źródło informacji Fundacja Żyjmy Zdrowo
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii