Newsletter

Zdrowie i styl życia

Eksperci o kosmetycznym fact-checkingu

05.12.2023, 16:48aktualizacja: 05.12.2023, 16:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego (1)
Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego (1)
30 listopada br. w Centrum Prasowym PAP odbyło się spotkanie „Kosmetyczny fact-checking z Kosmopedią*”, którego osią był temat weryfikacji fake newsów i demaskowania najczęściej powtarzanych kosmetycznych mitów.

Rozmowa z udziałem dziennikarki, fact-checkera, technologa kosmetycznego, ekspertek influencer marketingu i portalu Kosmopedia jest dostępna na YouTube.

Zainteresowanych tematyką faktów i mitów o kosmetykach zapraszamy do serwisu Kosmopedia.org i korzystania z aplikacji mobilnej o tej samej nazwie.

* Kosmopedia.org to pierwsze w Polsce, najobszerniejsze kompendium wiedzy o składnikach kosmetyków i innych tematach związanych z produktami kosmetycznymi. Została przygotowana w oparciu o wiedzę naukową i współpracę firm z branży kosmetycznej w Polsce i Europie. Składa się z dwóch uzupełniających narzędzi – portalu i aplikacji mobilnej. W portalu znajdują się opisy kilku tysięcy substancji, ich funkcji w produktach kosmetycznych, właściwości oraz działania na skórę i organizm człowieka. Aplikacja z kolei daje dostęp do informacji o prawie 30 000 składnikach kosmetycznych, opracowanych w sposób zrozumiały dla użytkownika.

Źródło informacji: Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 05.12.2023, 16:48
Źródło informacji Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii